Politika
NESLAVAN REKORD VLADE KS: Četvrtina Ukovih ministara pod lupom istražnih organa!
25. Apr. 20250
Sjednica Skupštine Kantona Sarajevo, na kojoj je trebalo da se glasa o povjerenju Vladi, otkazana je, potvrdio je za BHT zamjenik predsjedavajućeg Vibor Handžić.
Politika
23. Nov. 2020 23. Nov. 2020
2
Odluka je donesena na kolegiju koji je prethodio sjednici nakon što je premijer Kantona Sarajevo Mario Nenadić prije nekoliko dana podnio ostavku.
Nova sjednica zakazana je za 30. novembar, kada će se prihvatiti Nenadićeva ostavka.
I predsjedavajući Skupštine Kantona Sarajevo Mirza Čelik danas je i formalno podnio ostavku.
Ona će, najvjerovatnije, biti prihvaćena sutra na sjednici Kluba Bošnjaka, a do 30. novembra bi trebao biti imenovan i Čelikov nasljednik. Inače, zahtjev za sazivanje sjednice o izglasavanju nepovjerenja Vladi Marija Nenadića početkom oktobra predali su odbornici “četvorke”, uz 18 potpisa.
"Kolegij Skupštine KS-a je jednoglasno donio odluku da se ta sjednica odgodi iz razloga što je premijer Nenadić podnio neopozivu ostavku. Danas je na Kolegiju jednoglasno bio zaključak da se zakaže hitna online sjednica 30.11. u 10 sati. Na toj sjednici će se razmatrati ostavka Nenadića", kazao je Mirza Čelik, koji je kao predsjedavajući Skupštine Kantona Sarajevo danas potpisao ostavku.
"Ja sam danas potpisao ostavku da ne bih smetao u donošenju akta koja planira ova skupštinska većina, to jeste, imenovanje novog mandatara i procedure koje nalažu da skupštinska većina ima kroz instituciju predsjedavajućeg skupštine", rekao je Čelik.
Politika
NESLAVAN REKORD VLADE KS: Četvrtina Ukovih ministara pod lupom istražnih organa!
25. Apr. 20250
Vijesti
PREMIJER KS NIHAD UK NAKON HAPŠENJA JOŠ JEDNE MINISTRICE: "Vlada u potpunosti podržava rad svih nadležnih institucija"
25. Apr. 20250
Politika
FARUK KAPIDŽIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Ukova Vlada lagano popunjava centralni zatvor, Trojka ne može donijeti ništa dobro"
16. Apr. 20250
Vijesti
DAT ROK DO KRAJA MARTA; "SB" NA PRESSU SINDIKATA RADNIKA: "Vlada KS nas nikako ne tretira, ako ne ponude veću osnovicu, imat će ozbiljan problem..." (FOTO)
14. Mar. 20250
Estrada
PJEVAČ TOPALKO, SASVIM LIČNO: "Oni su brojčano najveći Vučićevi glasači, cijeli dan pokušavam pronaći zajedničku..."
Prije 13 min0
Zabava
KULENOVIĆ IGRAO I POGODIO, BAJRAKTAREVIĆ SJEDIO NA KLUPI: Lukin go samo je...
Prije 29 min0
Politika
OD JERKA DO SUADA: Visoki funkcioneri koji su trajno napustili političku arenu iz različitih razloga - od pritiska javnosti do sudskih klupa
Prije 42 min0
Sport
AMAR MEMIĆ POSTIGAO GO U VELIKOM ČEŠKOM DERBIJU: U utakmici sa sedam pogodaka, njegova VIktorija... (VIDEO)
Prije 52 min0
Politika
GRADONAČELNIK MOSTARA MARIO KORDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Islamska zajednica zloupotrijebila nacionalnu pripadnost..."
02. Maj 20250
Politika
"NE ŽELIM FEDERALNIM MEDIJIMA DA PRIUŠTIM OBJAVU DA SU PREMIJERU RS STAVILI LISICE NA RUKE": Višković objasnio zašto je u Sindikat dopraćen s dugim cijevima
01. Maj 20250
Politika
TRNJE I RUŽE: Zahukatava se rat u SNSD, Dodikovi kriminalci spremni progovoriti
Prije 15h0
Politika
NEVJEROVATNO: Šta je sve predsjednik Naše stranke Edin Forto rekao o Draganu Čoviću i Miloradu Dodiku...
02. Maj 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.