Gastro
IDEALNO KAD SMO SVI NA OKUPU: Na brzinu napravite bosanske lokume i oduševite ukućane (VIDEO)
Prije 17 min0
"Srbija će još večeras, unilateralno, povući odluku o protjerivanju ambasadora Crne Gore", saopštila je nakon sastanka sa predsjednikom i ministrom vanjskih poslova premijerka te zemlje Ana Brnabić.
Regija
29. Nov. 2020 30. Nov. 2020
3
"Predsednik Vučić pozvao je mene i ministra Selakovića na razgovor da se konsultujemo oko odluke vlade. On razume i podržava ovu odluku, jer je u skladu sa Bečkom konvencijom, i protokolima. Rekao nam je da su konvencije važne, ali da su život i naše prijateljstvo sa Crnom Gorom važnije", prenijela je Brnabić.
Srbija je sinoć uskratila gostoprimstvo crnogorskom ambasadoru, nakon što je Crna Gora proglasila srpskog ambasadora u Podgorici personom non grata.
Brnabić je podsjetila da je to učinjeno u skladu sa članom 9 Bečke konvencije o diplomatskim odnosima.
U želji da Srbija pruži još jednom ruku saradnje i prijateljstva, jer je bilo dosta sukoba u regionu, Vučić je zamolio predstavnike vlade da preispitaju tu odluku.
"Konsultovali smo i predstavnike srpskog naroda u Crnoj Gori, koji su ovu odluku podržali. Srbija će unilateralno, jednostrano povući još večeras odluku o protjerivanju ambasadora Crne Gore u Srbiji", rekla je Brnabić.
Ona je citirala izjavu Božovića, zbog koje je kako kaže, Božović protjeran.
"Moram da kažem da se ja kao predsjednica Vlade, ministar Selaković kao i čitava Vlada u potpunosti slažem sa ovom izjavom. Ovo je izjava, ni na koji način ne može biti povod, da se izbaci iz zemlje. Čak i kada se ne slažemo činjenično u vezi sa izjavama, čak i to može biti povod za protestnu notu a ne za proglašavanje za personu non grata. Djeluje kao da se samo očekivalo da se u Podgorici nešto desi, da bi se u stvari pojavio razlog da izbace našeg ambasadora i za neprijateljski akt. Mi ne želimo neprijateljski akt prema Crnoj Gori. Meni je žao što se sve češće u Crnoj Gori prekraja istina, govori se da je Srbija bila okupator u Prvom svjetskom ratu. Srbija se danas od zvaničnika nekih u Crnoj Gori proglašava okupatorom", navela je Brnabić.
Ali kako kaže, moraju da daju šansu partnerstvu i saradnji. Bilo kakvo otežavanje situacije, kaže, nije u interesu.
Gastro
IDEALNO KAD SMO SVI NA OKUPU: Na brzinu napravite bosanske lokume i oduševite ukućane (VIDEO)
Prije 17 min0
Zdravlje
APNEJA JE VRLO OPASNA, MOŽE OZBILJNO UGOZITI VAŠE ZDRAVLJE: Evo kako bez tableta i odlazaka doktoru na jednostavan način zaustaviti hrkanje
Prije 22 min0
Show
NJIMA I U KORONI CVJETAJU RUŽE: Miranda Kerr i bogati vlasnik popularne društvene mreže kupili dvorac u Parizu za nevjerovatan iznos
Prije 27 min0
Politika
OVO SU IZETBEGOVIĆEVE "TEKTONSKE PROMJENE": Predsjedništvo SDA usvojilo set zaključaka, upućen poziv Vijeću ministara BiH
Prije 36 min1
Regija
JADRANKA KOSOR RASPALILA PO KOLINDI: „Najveća Trumpova obožavateljica prešutjela je kako je i s kim upoznala Bidena…“
21. Jan. 20210
Regija
MATE GRANIĆ UZBURKAO DUHOVE U REGIJI: "Bilo je govora o ukidanju entiteta i da treba..."
21. Jan. 20211
Regija
"ODBRANIO SAM SE OD SVOJIH": Hrvatski general otkrio ko mu je pokušao podmetnuti odgovornost za zločine u tzv. Herceg-Bosni
Prije 14h2
Regija
MUP SRBIJE OSTAJE PRI SVOM: "Postoje dokazi, Vučić..."
20. Jan. 20210
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.