Hronika
"IMALA JE BOLOVE U STOMAKU, REANIMIRALI SMO JE": Posljednji minuti žene koja je umrla od ujeda poskoka
26. Jun. 20250
Vlada Slovenije u ponedjeljak je objavila da je političku stranku Hezbolah proglasila terorističkom organizacijom, što su već prije učinile neke države u Europskoj uniji.
Regija
01. Dec. 2020 01. Dec. 2020
0
Koalicijska vlada koju vodi premijer Janez Janša, na dopisnoj sjednici "donijela je odluku po kojoj će pokret Hezbolah tretirati kao kriminalnu i terorističku organizaciju koja predstavlja prijetnju miru i stabilnosti", saopćila je Vlada u Ljubljani.
Navodi se kako je taj zaključak donesen na osnovu izvještaja stalne koordinacijske grupe koja se bavila proučavanjem aktivnosti Hezbolaha, šiitske islamske političke stranke i militantne grupe sa sjedištem u Libanu te da je djelovanje te organizacije "povezano s organiziranim kriminalom i provođenjem terorističkih ili paravojnih aktivnosti na globalnom nivou".
Europska unija je još 2013. oružano krilo Hezbolaha uvrstila među terorističke organizacije, a više je država cijelu mrežu Hezbolaha i prije proglasilo terorističkom organizacijom, među njima Izrael, SAD, Nizozemska i Njemačka, navode u pojašnjenju te odluke slovenski mediji.
Ljubljansko "Delo" pisalo je prošle sedmice da će premijer Janša 8. decembra posjetiti Izrael, što još nije službeno potvrđeno, te s navodnom njegovom posjetom povezao to što je Slovenija početkom novembra na Skupštini Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) glasala protiv rezolucije za trajno osiguravanje palestinske teritorije vakcinama, lijekovima i medicinskom opremom.
Sadašnji slovenski premijer još je 2018. godine kao opozicioni čelnik izjavljivao da je Slovenija trebala priznati Jerusalem kao prijestolnicu Izraela nakon što je to učinio američki predsjednik Donald Trump, a ljubljansko "Delo" navodi da bi Janša u Izraelu mogao razgovarati o mogućnosti kupovine oružja i opreme za slovensku vojsku, koja bi po zakonu koji je prošle sedmice potvrdio parlament, u idućih šest godina trebala namijeniti 780 miliona eura za vojne investicije, prenosi Hina.
Hronika
"IMALA JE BOLOVE U STOMAKU, REANIMIRALI SMO JE": Posljednji minuti žene koja je umrla od ujeda poskoka
26. Jun. 20250
Regija
NIŠTA OD SVEGA: Slovenija odgađa odluku o priznavanju Palestine, iza svega stoji...
04. Jun. 20240
Regija
SLOVENIJA SE ODLUČILA ZA PROMJENE: Janez Janša doživio veliki poraz na izborima u Sloveniji, Robert Golob odnio najviše glasova
24. Apr. 202211
Ekonomija
EKONOMIJA SLOVENIJE NA KOLJENIMA: Komšije se našle u "nebranom grožđu", nezapamćen pad potrošačkih cijena
01. Dec. 20200
Hronika
PORODICA MOLI ZA POMOĆ: U toku je potraga za Zakirom Hercom, evo gdje je posljednji put viđen...
Prije 28 min0
Vijesti
DRAMA U REDOVIMA SDA, KAPIDŽIĆ OBJAVIO: KO SDA Sarajevo usvojio Zaključak o raspuštanju Općinskog odbora Centar!
Prije 44 min0
Politika
SANDRA ZAIMOVIĆ OBJAVILA EMOTIVAN STATUS: "Naša stranka je moj lični poraz kojeg se, iskreno, sramim!"
Prije 59 min0
Hronika
STAVIČNA NESREĆA NA SJEVERU BiH: Otac slučajno usmrtio dijete
Prije 1h0
Regija
AUSTRIJSKI MEDIJ PIŠE ONO ŠTO ALEKSANDAR VUČIĆ NE VOLI ČUTI: "Privreda Srbije pred kolapsom, očajno se bore za..."
14. Sep. 20250
Regija
"PERSONA NON GRATA" ZAUVIJEK: "Aleksandar Vučić više nikada neće slobodno hodati gradom..."
15. Sep. 20250
Regija
POTPUNI HAOS U SRBIJI: Vučićevom aktivisti ispao popis imena ucjenjenih, pročitan je na razglasu...
14. Sep. 20250
Regija
OVOME SE NIJE NADAO: Milioni ljudi širom svijeta gledali su finale Eurobasketa, a onda su čuli ime predsjednika Srbije...
15. Sep. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.