TEŠKA, ALI ZLATA VRIJEDNA: Guardiolina mašinerija devetom pobjedom u nizu izbila na prvo mjesto (VIDEO)

U zaostaloj utakmici 1. kola Premier lige fudbaleri Manchester Cityja večeras su stigli do teške, ali zlata vrijedne pobjede nad Aston Villom rezultatom 2:0.

• 20. Jan. 2021  21. Jan. 2021

• 0

Ovo je bila čak deveta vezana pobjeda ekipe Pepa Guardiole u svim takmičenjima, odnosno šesta u Premier nakon koje su sada lideri na tabeli sa 38 bodova.

Gledali smo veoma otvoren meč sa obje strane, šanse su imali i gosti i domaći, ali su na kraju Građani slavili zahvaljujući golovima Bernarda Silve u 79. i Gundogana u posljednjoj minuti meča sa bijele tačke.

Meć će ostati upamćen i po nevjerovatnom promašaju upravo Bernarda Silve u četvrtoj minuti kada nije pogodio iz sjajne pozicije. Za veliki promašaj se nešto kasnije iskupio kada je iskoristio pas Rodrija i lijepo pogodio.

Svu priču oko pobjednika završio je Gundogan rutinskim golom sa 11 metara za novu, 11. pobjedu Građana ove sezone.