KO JE OVAJ TIP, OSIM ŠTO JE, NAVODNO, DODIKOV KUM: Veljko Vukelić ponovo kroji vlast u Banjoj Luci?!

U Banjoj Luci jutros je u restoranu "Integra" na 14. spratu u zgradi Vlade RS-a ponovo viđen kontroverzni biznismen iz Srbije Veljko Vukelić, za koga se tvrdi da je siva eminencija, koja okuplja i drži na oku ljude iz vlasti.

  • Politika

  • 03. Feb. 2021  03. Feb. 2021

  • 0

Vukelić je u prijateljskim, a neki tvrde i u kumovskim vezama s liderom SNSD-a Miloradom Dodikom i vrlo često je u Banjoj Luci i važi za sivu eminenciju vlasti u RS-u.

Kakvim poslovima se bavi u Banjoj Luci i zbog čega često boravi u RS-u, javnosti nije poznato, ali prema nezvaničnim izvorima, on je jedan od ključnih Dodikovih ljudi od povjerenja, kod koga su često ministri, načelnici i direktori javnih preduzeća. Vukelić je jutros viđen u društvu s Goranom Selakom, predsjednikom SPS-a, koji je u Dodikovoj nemilosti od lokalnih izbora.

Da li pokušava da ga ponovo vrati u okrilje vlasti, nije poznato, ali kako nezvanični izvori tvrde, Vukelić je imao sastanke i sa predsjednikom SP-a Petrom Đokićem i bivšim poslanikom DNS-a Darkom Banjcem, koji pravi novu partiju, kao i s Nedeljkom Elekom. Da li će se sastati i s kumom, čiji kabinet se nalazi u zgradi gdje je i restoran "Integra", i šta su razlozi Vukelićevih čestih posjeta Banjoj Luci, nije poznato, prenosi BN TV, ali se naslućuje da su u pitanju neki zajednički poslovni ili politički poslovi.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...