Hronika
HAOS U UGOSTITELJSKOM OBJEKTU U BH. GRADU: Otac zatekao maloljetnu kćerku u kafiću, pa je išamarao
27. Apr. 20250
Tek idući dan je saznala da je njezin suprug Nikola policajcima otvorio vrata kafića "Aquarius".
Hronika
25. Feb. 2021 25. Feb. 2021
0
Marijana Trogrlić, vlasnica kafića u mjestu Studenci kod Imotskog, uhapšena je 5. februara u svojoj kući nakon što policajcima nije željela otvoriti svoj kafić, za koji su oni tvrdili da radi. Incident je prepričala za "Nacional" i tvrdi da joj ni danas cijeli slučaj nije pojašnjen.
Policija joj je, tvrdi, kazala da imaju dojavu da je kafić otvoren, ali Trogrlić ih nije htjela pustiti bez naloga unutra, nakon čega su je uhapsili. Problem je nastao, kako je kazala, nakon što je njezin suprug Nikola pozvao susjede da te večeri dođu kod njega u zatvoreni kafić i pogledaju utakmicu koju je prenosila samo televizija, čiju su pretplatu imali u kafiću.
U prostoru je, kazala je, bilo šest odraslih osoba i troje maloljetne djece te je dodala da uopće nije znala za to kad je policija stigla.
- Kafić je zatvoren, zaključan, ne služi mušterije, mi ne radimo. Ali, prostor kafića ponekad koristimo. Naprimjer, ja pijem tursku kavu, ali suprug pije espreso. Uđe u lokal i spremi sebi espreso. Kad hoće pivo, ne ide u dućan nego uzme iz kafića. Ponekad ručamo za stolom u lokalu, to je dio naše kuće. Ali, objekt ne radi - pojasnila je Trogrlić.
Kad je stigla u stanicu Granične policije Imotski, tvrdi da su joj prijetili socijalnom službom, jer nije htjela otključati lokal. Na pitanje hoće li je pustiti, rekli su da će noć morati provesti u stanici te da ima pravo na jedan telefonski poziv.
Tek idući dan je saznala da je njezin suprug Nikola policajcima otvorio vrata kafića "Aquarius". U kafiću je bilo njih devet. Policijski službenici su ušli i sastavili zapisnik.
- U zapisniku piše da su u prostoru kafića zatekli devet osoba, što nije kršenje mjera jer je dozvoljeno okupljanje do deset osoba, kao i da gosti nisu posluženi pićem - kazao je turistički inspektor Ivica Rebić u zapisniku od 8. februara ove godine. Kao državni inspektor, Rebić je u svom nalazu citirao policijski zapisnik.
Trogrlić je, tvrdi, provela noć u pidžami u kojoj je uhapšena, u podrumskoj ćeliji, koju je opisala kao prljavu prostoriju s osušenom mokraćom, tragovima krvi na zidovima u kojoj nije bilo ni kreveta, svjetla ni grijanja.
Izveli su je drugo jutro oko 9 sati. Obavila je razgovor s krim-policijom, odnosno krim-inspektorom. Kazala je da je razgovor bio kratak te da su službenici bili puni razumijevanja i obrazložili joj da je slučaj eventualno prekršajni predmet, a ne krivični.
Državni inspektorat došao je u ponedjeljak, 8. februara. Predmet nadzora bila je, stoji u zapisniku, "kontrola pridržavanja Odluke o nužnim epidemiološkim mjerama kojima se ograničavaju okupljanja zbog sprečavanja prijenosa bolesti Covid-19". Nadzor je obavio viši turistički inspektor Ivica Rebić, koji je u nalazu napisao da je ugostiteljski objekt zatvoren.
- Ništa nisam potpisala, niti kad su me uhitili, niti kad su me pustili. Jedino me se može vidjeti na kameri valjda. Ništa mi nije bilo jasno - kazala je Trogrlić za "Nacional" i dodala da je kasnije zbog svega potražila psihijatrijsku pomoć te da je pisala ministru Božinoviću i MUP-u Hrvatske, ali da nikad nije dobila odgovor.
Hronika
HAOS U UGOSTITELJSKOM OBJEKTU U BH. GRADU: Otac zatekao maloljetnu kćerku u kafiću, pa je išamarao
27. Apr. 20250
Hronika
CURE DETALJI DRAME NA ZAPADU BiH: Ušao u kafić sa kantom benzina pa zamolio prisutne da napuste objekat...
28. Jun. 20241
Hronika
PUCNJAVA NA DŽIDŽIKOVCU: Određen jednomjesečni pritvor Adinu Memiću
29. Jan. 20240
Hronika
JEZIVA SNIMKA S LICA MJESTA: Vozilom se zabio u terasu kafića, više mrtvih i povrijeđenih...
06. Nov. 20230
Regija
UŽAS U MAKEDONIJI: Muškarac nakon talačke krize ubio sestrića i njegovog sina, pa pucao sebi u glavu
Prije 8 min0
Politika
OGLASILI SE IZ SDA: Građani će krpljenje budžetskih rupa ove Vlade novim zaduženjem platiti više od...
Prije 8 min0
Hronika
POŽARI OKO TREBINJA I DALJE AKTIVNI: "Čudno na koji način i na kojim mjestima izbijaju"
Prije 17 min0
Politika
KONAKOVIĆ U VELIKIM PROBLEMIMA: Šta je sve navedeno u izvještaju Ureda za reviziju institucija BiH...
Prije 18 min0
Hronika
SAM KRENUO NA IZRAELSKU VOJSKU: Palestinski borac prišao tenkovima, a zatim kroz otvore... (VIDEO)
13. Jul. 20250
Hronika
UŽASNE VIJESTI OVO JUTRO STIŽU IZ TUZLE: Na magistralnom putu u blizini glavne autobuske stanice...
13. Jul. 20251
Hronika
OD JEZIVIH POVREDA UMRLA NA LICU MJESTA: Ovo je djevojka koja je prevozila daske, pa tragično nastradala
Prije 15h0
Hronika
STRAVIČNA SAOBRAĆAJNA NESREĆA: Poginuo 22-godišnji Amar Sejdinović
Prije 17h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.