Svijet
NAJTEŽA BITKA: Bivši američki predsjednik operiran, bori se sa rakom...
05. Sep. 20250
U nasilnim intervencijama vojske tokom protesta ubijene su stotine ljudi, a više od 1.000 osoba je privedeno.
Svijet
29. Mar. 2021 29. Mar. 2021
0
Ubistva demonstranata u Mijanmaru američki predsjednik Joe Biden nazvao je “vrlo zastrašujućim i šokantnim”.
U obraćanju novinarima po povratku iz Delawarea, gdje je boravio tokom vikenda, poručio je da njegova administracija radi na novim sankcijama protiv pučista u Mijanmaru.
Podsjetio je da je posljednjih dana u napadima mijanmarske policije i vojske na demonstrante ubijen veliki broj ljudi.
“To je vrlo zastrašujuće i šokantno. Ubijen je velik broj ljudi. To je potpuno nepotrebna situacija”, kazao je Biden.
U subotu, u napadu mijanmarske policije i vojske na demonstrante koji su protestirali protiv puča, ubijeno je 114 osoba.
Mijanmarska vojska je 1. februara izvela udar i preuzela vlast u zemlji pod izgovorom da su novembarski izbori bili neregularni.
Vojska je proglasila jednogodišnje vanredno stanje i uhapsila čelnike vlade, uključujući mijanmarsku liderku Aung San Suu Kyi.
Masovni protesti protiv vojnog udara počeli su 6. februara.
U nasilnim intervencijama vojske tokom protesta ubijene su stotine ljudi, a više od 1.000 osoba je privedeno.
Svijet
NAJTEŽA BITKA: Bivši američki predsjednik operiran, bori se sa rakom...
05. Sep. 20250
Svijet
JOE BIDEN SE OGLASIO NAKON PUNO VREMENA: "Prijatelji moji, moramo da se suočimo sa surovom istinom"
01. Avg. 20251
Svijet
BIVŠA BIDENOVA GLASNOGOVORNICA OTKRILA: "Demokrate su ga natjerale da se povuče!"
04. Jun. 20250
Svijet
ŠOKANTNA OBJAVA TRUMPA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA: "Nema Joea Bidena, ubijen je..."
01. Jun. 20250
Vijesti
ODLUKA JE NA HDZ-ovom MINISTRU: Bjegunac Zoran Galić mogao bi uskoro biti izručen BiH
Prije 11 min0
Politika
ŽELJKA CVIJANOVIĆ SE VRATILA NA "X" S MISTERIOZNOM PORUKOM: "Pred nama je mnogo važnih dešavanja"
Prije 14 min0
Estrada
IZ PRVOG INTERVJUA ŽIKE JAKŠIĆA POSLIJE OPORAVKA: "Shvatio sam da je ovo jedna opomena, provukao sam se dobro"
Prije 21 min0
Regija
HODŽIĆ O PRIZNANJU PALESTINE: "Nema te političke ponude koja može nadomjestiti moju apsolutnu podršku"
Prije 31 min0
Svijet
MUNJEVITI ODGOVOR: Poljska avijacija srušila sve ruske dronove -"Ovo je bio čin agresije...."
Prije 15h0
Svijet
KOCKANJE PUTINA, XIJA I KIMA: Ako to urade, Kina i Rusija će biti TOTALNO UNIŠTENE!
07. Sep. 20250
Svijet
NOVE INFORMACIJE IZ KATRA: Ubijen politički vođa Hamasa zajedno sa drugim visokim zvaničnicima?
09. Sep. 20250
Svijet
PUTINOVA GLAVNA HUŠKAČICA OTKRILA: "Dijagnosticirana mi je strašna, teška bolest..."
08. Sep. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.