Sport
RONALDO ULAZI U HISTORIJU: Martinez objavio spisak za Mundijal
Prije 12 min0
Vesna Ljubić, žena koja je utrla put Jasmili Žbanić, Aidi Begić i drugim bh. režiserkama, preminula je danas u 82. godini života. Bila je prva režiserka igranih filmova u BiH, a još u studentskim danima je imala čak i priliku da asistira čuvenom režiseru Federicu Felliniju.
Hronika
05. Apr. 2021 05. Apr. 2021
1
U svojoj karijeri je režirala dva igrana filma "Prkosna delta" (1980.) i "Posljednji skretničar uzanog kolosijeka" (1987), za koje je dobila brojne nagrade.
Svoje filmsko putovanje započela je još 1971. godione, snimivši RV film "Simha", kao i dokumentarni film "Halil Tikveša". Cijeli rat je provela u Sarajevu, a u tom periodu je snimila dokumentarni film "Ecce Homo". Nakon rata, snimila je još dva dokumentarna filma "Adio Kerida" (2002.) i "Bosanska rapsodija - Na rubu znanosti" (2011.)
Cijeli svoj radni vijek provela je na RTV SA, odnosno poslije na RTVFBiH, uređujući emisije i radiodrame.
Sport
RONALDO ULAZI U HISTORIJU: Martinez objavio spisak za Mundijal
Prije 12 min0
Vijesti
NIŠTA OD PRIVREMENOG OTVARANJA GRANIČNOG PRIJELAZA: Protiv zaključaka Borjane Krišto glasali ministri iz reda bošnjačkog naroda!
Prije 16 min0
Hronika
"KRALJ POREZNIH PREVARA" OSUĐEN NA REKORDNU KAZNU: Od državnog inspektora do najtraženijeg kriminalca
Prije 17 min0
Svijet
REUTERS OTRKIVA: Kina izravnije uključena u rat nego što se mislilo
Prije 17 min0
Hronika
GRAĐANI U ŠOKU: "Aleksić je imao popis 12 plavuša koje je planirao likvidirati"
17. Maj 20260
Hronika
NEZAPAMĆEN SKANDAL U BH. GRADU: Samir S. (62) metalnim čekićem krenuo na radnike i roditelje tokom pripreme dženaze djeteta
17. Maj 20260
Hronika
STRAŠNE SCENE S LICA MJESTA: Razorni zemljotres jutros porušio zgrade, ima mrtvih...
18. Maj 20260
Hronika
POZNAT IDENTITET UBICE IZ KISELJAKA: Zločin počinio iz pištolja za koji nije imao dozvolu
18. Maj 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.