Evropa
PUTINOV SAVEZNIK NIKOLAJ PATRUŠEV TVRDI: "NATO se priprema za napad na Kalinjingrad"
01. Maj 20250
Nikolaj Patrušev ukazao je u intervjuu za dnevni list "Komersant" na to da se sve više bioloških laboratorija pod kontrolom SAD-a pojavljuje širom svijeta, uglavnom u blizini ruske i kineske granice.
Svijet
07. Apr. 2021 08. Apr. 2021
1
Rusija ima dovoljno razloga da sumnja da laboratorije pod kontrolom SAD u različitim zemljama širom svijeta rade na biološkom oružju, izjavio je danas je sekretar Savjeta bezbjednosti Nikolaj Patrušev.
Patrušev je u intervjuu dnevnom listu Komersant ukazao na to da se sve više bioloških laboratorija pod kontrolom SAD pojavljuje širom svijeta, uglavnom u blizini ruske i kineske granice, prenosi Tass.
Rekao je i da ove laboratorije iz nekog razloga veoma liče na Fort Detrik u Merilendu, gde su Amerikanci decenijama sprovodili biološka istraživanja za vojne potrebe.
Upitan da li pokušava da kaže da Sjedinjene Države razvijaju biološko oružje, Patrušev je odgovorio: “Imamo solidne razloge da sumnjamo da je to zaista tako”.
“Uvjeravaju nas da su to istraživački centri gdje Amerikanci pomažu lokalnim naučnicima da pronađu nove načine borbe protiv opasnih bolesti. Istina, vlasti država gdje se nalaze ti objekti nemaju pravu sliku o tome šta se u njima događa”, rekao je Patrušev.
Takođe je ukazao da se u oblastima gdje postoje takve laboratorije pojavljuju bolesti netipične za te regione.
Patrušev je rekao i da SAD ne žure da unište hemijsko oružje i da su produžili rokove za njegovu likvidaciju do 2023. godine, a pri tome optužuju Rusiju koja takvo oružje nema.
“Amerika je prvobitno imala manje hemijskog oružja od Rusije, za trećinu, ali mi ga više nemamo, a kod njih eno ga u skladištima. Oni ga uništavaju lagano i produžili su rokove do 2023. Organizaciju za zabranu hemijskog oružja takva situacija ne brine, suvišna pitanja Vašingtonu ne upućuju”, rekao je on.
Evropa
PUTINOV SAVEZNIK NIKOLAJ PATRUŠEV TVRDI: "NATO se priprema za napad na Kalinjingrad"
01. Maj 20250
Evropa
PRIJETNJA JEDNOG OD PUTINOVIH NAJBLIŽIH SARADNIKA: "Ukrajina bi 2025. mogla prestati postojati"
14. Jan. 20250
Svijet
PUTIN SMIJENIO NAJOPASNIJEG ČOVJEKA U RUSIJI: Postavljen je na novu funkciju, od sada će se baviti...
12. Jun. 20240
Svijet
PUTIN SE RIJEŠIO PARANOIČNOG ŠEFA SIGURNOSTI: Ovo je 5 najluđih stvari koje je rekao
17. Maj 20240
Vijesti
VARLJIVO LJETO: Danas se u ovim krajevima BiH može očekivati čak i kiša...
Prije 12 min0
Vijesti
VUČIĆ BI SADA NAJRADIJE UDARIO GLAVOM U ZID: "Na protestima je čovjek kojem sam obezbijedio platu od 5.000 eura, odmah sam..."
Prije 6h0
Svijet
"NAŠA BOL NE ZASLJEPLJUJE NAS ZA PATNJU DRUGIH": Palestinci u Gazi protestovali sa slikama ubijene izraelske djece
Prije 6h0
Ekonomija
DA LI JE OVO NAJJEFTINIJE MJESTO ZA LJETOVANJE: Cijeli dan jela i pila za samo 10,50 eura
Prije 6h0
Svijet
TRUMP UPRAVO ZAIGRAO NAJOPASNIJU IGRU DO SADA: Sljedećih 7 dana može doći do najcrnjeg scenarija
28. Jun. 20250
Svijet
IRANSKI AJATOLAH IZDAO FETVU: Pozvao na ubistvo Trumpa i Netanyahua, ali i na...
29. Jun. 20250
Svijet
UGLEDNI AMERIČKI MEDIJ PIŠE: "Presretnuta iranska komunikacija govori o maloj šteti američkog napada"
29. Jun. 20250
Svijet
DA LI SE KRIJU STVARNI PODACI: Izrael i Iran objavili broj stradalih u 12-dnevnom ratu
Prije 15h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.