Sport
"FK SARAJEVO FOR THE CURE”: Klub sa Koševa nastavlja svoju kampanju podizanja svijesti o borbi protiv raka
27. Sep. 20240
To znači da će Sarajevo u gradskom derbiju protiv Željezničara koji je na programu u subotu od 17 sati, nakon više decenija podstanarstva, konačno biti domaćin na stadionu pod vlastitim patronatom.
Sport
27. Apr. 2021 27. Apr. 2021
0
Na današnoj vanrednoj sjednici Općinskog vijeća Centar Sarajevo izglasan je prijedlog odluke o davanju saglasnosti na Nacrt ugovora o zakupu Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović Hase", koji je na taj način zvanično pripao Fudbalskom klubu Sarajevo.
To znači da će Sarajevo u gradskom derbiju protiv Željezničara, koji je na programu u subotu od 17 sati, nakon više decenija podstanarstva, konačno biti domaćin na stadionu pod vlastitim patronatom.
Prvom tačkom dnevnog reda o izmjeni i dopuni odluke Općinskog vijeća definisano je da se stadion Koševo daje u zakup FK Sarajevo po cijeni od 4.000 KM mjesečno, uz obavezu zakupca da vrši uplatu PDV-a.
Podsjetimo, aktuelnom prvaku BiH u nogometu još je ranije ponuđeno da im se stadion "Asim Ferhatović Hase" dodijeli na korištenje u narednih 30 godina sa mogućnošću produženja na dodatnih 15 godina, i to za simboličnu cijenu od 1 KM, ali izmjenama i dopunama odluke Općinskog vijeća taj iznos će biti 4.000 KM.
Kako je objašnjeno, razlog za to je što Općina na taj način želi ostvariti veće prihode, a prema prostoj računici, oni će iznositi 48.000 KM na godišnjem nivou. Fudbalski klub Sarajevo preuzeo je sve troškove oko održavanja stadiona, pripali su mu i prateći objekti oko stadiona, a preuzeo je i dva uposlenika Centra za sport i rekreaciju (CSR).
Načelnik općine Centar Srđan Mandić dodao je da je u prethodnom periodu zarada od Koševa iznosila 100.000 KM, uz 150.000 KM troškova održavanja stadiona.
Ukoliko, pak, neka od ugovornih strana ne bude ispunjavala uslove ugovora, nakon tri mjeseca, predviđena je mogućnost da se ugovor raskine. U tom slučaju, vlasnik objekta nema obavezu da vrati ono što je uloženo i povrat sredstava nije moguć.
S obzirom na to da je riječ o ugovoru o zakupu, u skladu sa zakonom, nije notarski obrađen, zbog čega se vodila duga rasprava među vijećnicima, ali na kraju je prijedlog jednoglasno usvojen sa 27 glasova.
Generalna direktorica FK Sarajevo Sabrina Buljubašić kazala je da je ovo veliki dan za bordo klub, istaknuvši da imaju jasan plan modernizacije stadiona Koševo.
"Danas je veliki dan za naš klub. Imamo jasan plan renoviranja i vrlo brzo ćemo ispuniti uslove za kategoriju 4 u skladu s UEFA-inim pravilnicima. Naš cilj je da Koševo bude najbolji stadion u BiH koji će biti na raspolaganju svim kolektivima u gradu i našoj djeci", kazala je Buljubašić, zahvalivši svima na realizaciji plana, a posebno načelniku Mandiću.
Obaveza FK Sarajevo je da u periodu od 10 godina svoja sredstva investira u modernizaciju stadiona i osposobi ga za kategoriju 4 u skladu s UEFA-inim pravilnicima o infrastrukturi i kategorizaciji stadiona.
Što se tiče samog renoviranja stadiona, glavni cilj FK Sarajevo svakako je rekonstrukcija terena najvećeg bh. stadiona, odnosno postavljanje novog i modernijeg travnjaka.
Kako je ranije najavio FK Sarajevo, detalji i stavke ugovora nakanadno će biti predstavljeni javnosti.
Sport
"FK SARAJEVO FOR THE CURE”: Klub sa Koševa nastavlja svoju kampanju podizanja svijesti o borbi protiv raka
27. Sep. 20240
Sport
TO SE TRAŽI: Derbi između Sarajeva i Željezničara premašio sva očekivanja kada je u pitanju posjeta
26. Sep. 20240
Sport
TRENER SARAJEVA ZA HRVATSKE MEDIJE: "Nisam još bio na baščaršijskim ćevapima, u derbiju ništa ne znače ni trenutna forma ni..."
25. Sep. 20240
Sport
TRENER BORDO TIMA UOČI SARAJEVSKOG DERBIJA: "Velika utakmica ispred nas, moramo biti trezveni"
24. Sep. 20240
Sport
NEVJEROVATNA FORMA I DALJE TRAJE: Osvajač Lige prvaka razbio Atletico Madrid na startu Svjetskog klupskog prvenstva, pogledajte golove...
Prije 4h0
Svijet
OGLASIO SE PALESTINSKI HAMAS: "Gaza s ponosom i dostojanstvom prati iranske raketne udare"
Prije 4h0
Sport
IMAO JE SVIJET POD NOGAMA, ALI POROK GA JE UNIŠTIO: Iznevjerio klub, naciju, na kraju ga izbacili
Prije 4h0
Društvo
GADY GRONICH, GENERALNI SEKRETAR EVROPSKE RABINSKE KONFERENCIJE: "Tokom boravka u Sarajevu ja nisam imao utisak da je to antisemitski grad!" (VIDEO)
Prije 4h0
Sport
ĐOKOVIĆ NEUGODNO IZNENADIO SRBE: Želi se preseliti, otpisao je Beograd
14. Jun. 20250
Sport
KAKO DODIK RAZDVAJA RS: Žele praviti nacionalni stadion?
13. Jun. 20250
Sport
ODŠTETA OGROMNA, A PLATA IMPRESIVNA: Na pomolu treći najskuplji transfer u historiji nogometa
13. Jun. 20250
Sport
BH. REPREZENTATIVAC PRED TRANSFEROM KARIJERE: Prvak Italije želi desnog beka reprezentacije BiH, ali ga traže još dva tima iz Serie A
14. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.