Vijesti
"IMATE PLANOVE NA OTVORENOM?": Sladić otkrio kakvo nas vrijeme očekuje za vikend
21. Maj 20260
"Kako će preko naše zemlje preći nova fronta, koju će u prvim satima srijede osjetiti najprije stanovnici Krajine, zapadne Bosne i većeg dijela Hercegovine, a do ranih prijepodnevnih sati i u većem dijelu zemlje, treba istaknuti da će u narednom periodu, a počevši od srijede, kišobrani biti gotovo pa obavezan asesoar", poručio je Sladić.
Vijesti
11. Maj 2021 11. Maj 2021
0
Današnji dan započeo je ugodnom toplotom, a koju već poslije 11 sati ubrzo mijenja sve izraženija vrućina. U mnogim predjelima najviša dnevna temperatura kretat će se uglavnom od 25 do 33°C.
"Nadolazeću promjenu vremena nagovještavat će mjestimice umjereno jugo u drugom dijelu dana. Gusti i brojniji oblaci naše nebo prekrit će u noći na srijedu. Najprije će zahvatiti Krajinu, zapadna područjima Bosne i Hercegovinu, a do jutra se proširiti na veći dio zemlje donoseći kišu i pljuskove, praćene grmljavinom, te umjereniji pad temperature zraka za oko 5 do 10 stepeni u odnosu na utorak. Slično nas očekuje i na Bajram - povremeni pljuskovi su izgledni širom zemlje, ali treba istaknuti da se temperatura neće previše sniziti pa neće biti hladno. Kiša koju očekujemo posljednjeg dana mjeseca ramazana, opravdat će i čuvenu, u narodu uvriježenu izreku: 'Kako započne prvi dan ramazana, tako će i završiti'", kazao je meteorolog Nove BiH Nedim Sladić, piše "Oslobođenje".
Prema njegovim riječima, u jugozapadnom strujanju po visini sa Mediterana počinje stizati vlažan i manje topao zrak, što će, pored padavina, uzrokovati i umjereniji pad temperature zraka za oko 5 do 10 stepeni u odnosu na utorak.
"Kako će preko naše zemlje preći nova fronta koju će u prvim satima srijede osjetiti najprije stanovnici Krajine, zapadne Bosne i većeg dijela Hercegovine, a do ranih prijepodnevnih sati i u većem dijelu zemlje, treba istaknuti da će u narednom periodu, a počevši od srijede, kišobrani biti gotovo pa obavezan asesoar", poručio je Sladić.
Vijesti
"IMATE PLANOVE NA OTVORENOM?": Sladić otkrio kakvo nas vrijeme očekuje za vikend
21. Maj 20260
Vijesti
"POVEĆAVA SE RIZIK OD...": Nedim Sladić otkriva kada stiže stabilizacija vremena i kakvo nas ljeto očekuje
16. Maj 20260
Vijesti
SLADIĆ UPOZORAVA: Obratimo pažnju narednih dana na moguće poplave...
25. Mar. 20250
Vijesti
NARANDŽASTI METEOALARM U BiH, OGLASIO SE NEDIM SLADIĆ: "Intenzivnije padavine i pljuskove sa grmljavinom..."
09. Mar. 20250
Politika
POGLED S DRUGE STRANE GRANICE: Vučiću bi savršeno odgovarali Dodik, Stanivuković i Trivić, samo se Vukanović ne uklapa zbog soliranja i teških optužbi
Prije 8 min0
Sport
ŠOK ZA ARGENTINU: Messi se povrijedio, upitan nastup na Mundijalu
Prije 18 min0
Hronika
DETALJI PUCNJAVANJE NA ALIPAŠINOM POLJU: Ovo su muškarci koji su sinoć ranili Hastora
Prije 21 min0
Sport
VJETAR DIZAO SUKNJICU JEDNOJ OD NAJPOZNATNIJIH SPORTSKIH NOVINARKI IZ REGIONA: Ona sve objavila na Instagramu (VIDEO)
Prije 26 min0
Vijesti
OGLASIO SE STATE DEPARTMENT: Loše vijesti za Milorada Dodika...
23. Maj 20261
Vijesti
BRANKO BLANUŠA OŠTRO UZVRAĆA MILORADU DODIKU: "Ako je to patriotizam, pristajemo da budemo 'izdajnici'..."
23. Maj 20260
Vijesti
ZDENKO LUČIĆ SE OTVORIO I IZNIO NEVJEROVATNE STVARI: "Čović nema identitet Hrvata, Kovačević nije legitiman – a ja imam dokaz koji ću iznijeti na sudu" (VIDEO)
23. Maj 20262
Vijesti
EKSPLOZIVNI INTERVJU KOJI JE UZDRMAO REGION: "Ako Dodik sruši OHR, istog trenutka se ukida RS i vraća Republika Bosna i Hercegovina" (VIDEO)
22. Maj 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.