LEGENDARNI FRANCUZ BESKOMPROMISAN: Zidane nakon svađe izbacio legendu iz Realove momčadi

Real Madrid večeras od 22 sata kod Granade igra utakmicu 36. kola La Lige. Aktuelni prvak ima imperativ pobjede kako bi ponovo došao na dva boda zaostatka za vodećim Atleticom dva kola prije kraja prvenstva.

  • Sport

  • 13. Maj 2021  13. Maj 2021

  • 0

U ovoj utakmici Zinedine Zidane neće koristiti brazilskog beka Marcela (32). "Goal" piše da je Zidane izbacio veterana iz momčadi zbog svađe oko odbrambene taktike.

Zidaneovi problemi s odbranom

Zinedine Zidane ne može računati na Danija Carvajala, Ferlanda Mendyja, Sergija Ramosa, Lucasa Vasqueza i Raphaela Varanea, koji su povrijeđeni, a svi oni pokrivaju pozicije u odbrani.

Tako se na popisu za Granadu u Realovoj odbrani nalaze samo Eder Militao, Nacho, Alvaro Odriozola i 19-godišnji lijevi bek Miguel Gutierrez, koji je do sada odigrao samo 66 minuta za prvu momčad. 

Da stvari budu gore, Odriozola je, također, imao probleme sa povredom i tek danas se priključio ostatku ekipe na treningu.

Marcelo je otpisan

Marcelo je ove sezone ionako u drugom planu zbog sjajne forme Francuza Ferlanda Mendyja. Nastupio je u 18 utakmica i upisao četiri asistencije za 1.307 minuta igre.

Brazilac je u Real Madridu od 2007. godine i s klubom je osvojio sve što se osvojiti moglo. Ugovor sa madridskim klubom traje mu do sljedećeg ljeta, a prema "Transfermarktu", vrijedi deset miliona eura.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...