POBJEGAO S LICA... DRŽAVE: Titov unuk pravosnažno osuđen zbog saobraćajne nesreće

Edvard Broz je u trenutku nesreće imao 2,05 promila alkohola u krvi.

  • Šareni svijet

  • 26. Maj 2021  27. Maj 2021

  • 0

Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je osudio na osam mjeseci zatvora Edvarda Broza (70), jednog od unuka nekadašnjeg doživotnog predsjednika SFRJ Josipa Broza Tita, zbog izazivanja saobraćajne nesreće 1992. godine u Zemunu, saznaje Tanjug.

U toj nesreći poginuo je G.P, koji je bio sa Brozom u kolima, dok su Ž.P. i E.B. zabodili teške tjelesne povrede.

Broz je u trenutku nesreće imao 2.05 promila alkohola u krvi.

On nije dostupan pravosudnim organima Srbije jer je u bjekstvu od 2008. godine.

Ovom presudom, koja je danas objavljena, odbijene su kao neosnovane sve žalbe i potvrđena je prvostepena presuda Višeg suda u Beogradu od 26. novembra 2020. godine.

Broz je osuđen zbog krivičnog djela teško djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...