Politika
OPREČNE REAKCIJE TROJKE O DODIKOVOM POTEZU: "Priznao državu, ali je pravosuđe kapituliralo"
Prije 21 min0
"Sastat ćemo se sa Schmidtom kao bivšim poslanikom i ministrom za poljoprivredu Njemačke na Jahorini", kazao je Dodik.
Vijesti
04. Avg. 2021 05. Avg. 2021
3
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik očito mijenja priču i traži izlaz iz uvedenog bojkota nakon nametanja od visokog predstavnika Valentina Inzka zabranje negiranja genocida, piše Klix.
Dodik je poslije današnjeg sastanka u Beogradu kazao kako je "možda je vrijeme da se sjedne".
"Mi smo spremni da sjednemo sa političkim predstavnicima Bošnjaka i Hrvata, bez modeliranja od strane stranaca i da vidimo na koji način da dogovorimo prevazilaženje ove situacije", kaže Dodik.
Iako u toj izjavio izbjegava visokog predstavnika u jednoj drugoj izjavi, samo sat ranije, najavio je sastanak s novim visokim predstavnikom Christianom Schmidtom, ali je to predstavio kao posve drugačiji kontekst.
"Sastat ćemo se sa Schmidtom kao bivšim poslanikom i ministrom za poljoprivredu Njemačke na Jahorini", kazao je Dodik navodeći da će s njim na tom sastanku biti i ostali lideri parlamentarnih stranaka u Republici Srpskoj.
Dodik nije precizirao kada će taj sastanak biti održan.
On je za Schmidta rekao da je on čovjek koji ima nesumnjivo veliko iskustvo, ali kao visoki predstavnik nema legitimitet.
Politika
OPREČNE REAKCIJE TROJKE O DODIKOVOM POTEZU: "Priznao državu, ali je pravosuđe kapituliralo"
Prije 21 min0
Politika
ZUKAN HELEZ O DODIKOVOM SALUŠANJU: "Dodik je jučer priznao pravnu državu i postao ‘najveći izdajnik’!"
Prije 2h1
Politika
VUKOMANOVIĆ SE PRISJETILA ODBACIVANJA VENS-OVENOVOG PLANA: "Nekada su ovdje donosili istorijske odluke, a danas kleče pred jednim čovjekom"
Prije 3h0
Vijesti
STJEPAN MESIĆ OBRUŠIO SE NA "LEGITIMNOG": "Dragan Čović želi da se Bosna i Hercegovina raspadne, ali da on ne bude glavni krivac nego..."
Prije 3h0
Politika
OPREČNE REAKCIJE TROJKE O DODIKOVOM POTEZU: "Priznao državu, ali je pravosuđe kapituliralo"
Prije 21 min0
Šareni svijet
NOV AUTOMOBIL U BiH ILI KUĆA NA EGZOTIČNOJ DESTINACIJA: U ovoj državi možete kupiti nekretninu za 20.000 eura
Prije 25 min0
Mini market
MINISTRU VANJSKIH POSLOVA ELMEDINU KONAKOVIĆU BIT ĆE ZAPLIJENJENO 3.000 KM S PLATE: Klevetao ženu, pa nije htio platiti kaznu
Prije 35 min1
Estrada
VEČERAS JE FINALE '"ZVEZDA GRANDA": Poznato ko će biti u žiriju
Prije 35 min0
Vijesti
EKSKLUZIVNI TAJNI TRANSKRIPTI BIJELE KUĆE: "Kad je Bosna postala 'oblast', a Bošnjaci proglašeni opasnošću"
04. Jul. 20251
Vijesti
ALMIR DŽUVO ZAOBIŠAO POLICIJU: Šef OSA-e lično odvezao Dodika do suda
Prije 6h4
Vijesti
MINISTAR HELEZ PRENIO MMF-u: "Nisu nam potrebna dodatna zaduživanja!"
03. Jul. 20250
Vijesti
KONAČNO SE POJAVIO: Milorad Dodik s advokatom došao u Tužilaštvo BiH, oni ga saslušali, pritvor mu ukinut!
Prije 22h4
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.