Vijesti
ZBOG TVRDNJE DA JE TRAŽILA NOVAC ZA OSLOBAĐAJUĆU PRESUDU: Sutkinja Sena Uzunović prijavila Milorada Dodika Tužilaštvu BiH
Prije 16 min0
Glasnogovornik Pentagona John Kirby u ponedjeljak je, na novinarsko pitanje o napadima u Siriji, odbio govoriti o detaljima.
Svijet
26. Okt. 2021
0
Američki zvaničnici vjeruju da Iran stoji iza napada dronom prošle sedmice na vojnu ispostavu u Al-Tanfu, na jugu Sirije, gdje su stacionirane američke trupe.
Zvaničnici su rekli da SAD vjeruje da je Iran osigurao resurse i potaknuo napad, ali da dronovi nisu lansirani iz Irana, prenosi AP.
Dronovi su bili iranski, a čini se da je Teheran omogućio njihovu upotrebu, rekao je zvaničnik, govoreći pod uvjetom anonimnosti, iznoseći detalje koji nisu objavljeni u javnosti.
Zvaničnici kažu da vjeruju da je u napadu učestvovalo pet dronova s eksplozivom te da su svi pogodili američki dio garnizona u Al-Tanfu, kao i dio u kojem se nalaze sirijske opozicione snage.
Nije bilo izvještaja o žrtvama u napadu, koji se dogodio u periodu rastućih tenzija između Irana i SAD-a.
Administracija američkog predsjednika Joea Bidena rekla je ranije da su međunarodni diplomatski napori da se Iran vrati nuklearnom sporazumu iz 2015. godine na “kritičnom nivou“ i da je američko strpljenje pri kraju.
Glasnogovornik Pentagona John Kirby u ponedjeljak je, na novinarsko pitanje o napadima u Siriji, odbio govoriti o detaljima.
Napad na vojnu ispostavu u Al-Tanfu nazvao je “kompleksnim, koordiniranim i namjernim” i rekao da je SAD ranije vidio slične napade od grupa šiitskih milicija koje podržava Iran.
Proiranski mediji tvrde da su napad u Al-Tanfu izveli “sirijski saveznici“, što se obično odnosi na grupe koje podržava Iran, u znak odmazde za izraelski napad na historijski sirijski grad Palyru nekoliko dana ranije.
Vijesti
ZBOG TVRDNJE DA JE TRAŽILA NOVAC ZA OSLOBAĐAJUĆU PRESUDU: Sutkinja Sena Uzunović prijavila Milorada Dodika Tužilaštvu BiH
Prije 16 min0
Šareni svijet
KLIMATSKE PROMJENE UZELE DANAK: U italijanskim Alpama pao snijeg, temperature ispod nule (VIDEO)
Prije 19 min0
Estrada
LEPA BRENA U BLISKOM SRODSTVU SA ZVEZDOM "GRANDA": "Nikad nisam o tome javno govorila"
Prije 25 min0
Svijet
LUD, LUĐI, NAJLUĐI: Netanyahu predao Trumpu pismo nominacije za Nobelovu nagradu za mir
Prije 28 min0
Svijet
KAKO ĆE POČETI TREĆI SVJETSKI RAT: Generalni sekretar NATO-a otkrio mučni scenarij
06. Jul. 20250
Svijet
ERDOGAN JE PLANUO: Ova aplikacija mu je novi "državni neprijatelj" - zbog ŽENE
Prije 22h0
Svijet
TURSKA U ŠOKU: Osam turskih vojnika izgubilo život tokom operacije u Iraku
07. Jul. 20250
Svijet
DEMOKRATSKA STRANKA NA RASKRŠĆU: "Važna lekcija Mamdanijeve kampanje - nije dovoljno samo kritikovati Trumpa"
Prije 16h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.