Svijet
SNAŠAO SE SEBASTIAN KURZ: Radit će za američkog milijardera bliskog Donaldu Trumpu
30. Dec. 20211
Za ukidanje imuniteta šefu zastupničkog kluba Austrijske narodne stranke (OVP) glasala je i njegova stranka, koja smatra da je što prije nužno razjasniti optužbe.
Svijet
18. Nov. 2021 18. Nov. 2021
1
Bivši austrijski kancelar Sebastian Kurz izgubio je u četvrtak zastupnički imunitet nakon što su zastupnici jednoglasno donijeli takvu odluku kako bi omogućili nastavak istrage zbog navodne korupcije.
Za ukidanje imuniteta šefu zastupničkog kluba Austrijske narodne stranke (OVP) glasala je i njegova stranka, koja smatra da je što prije nužno razjasniti optužbe.
Kurz je nakon podnošenja ostavke na mjesto kancelara bio zaštićen zastupničkim imunitetom pošto je prešao u parlament.
Protiv njega se vodi istraga zbog pronevjere novca, a optužen je i za davanje lažne izjave pred parlamentarnim istražnim povjerenstvom, vezano za aferu Ibiza, javlja Hina.
Svijet
SNAŠAO SE SEBASTIAN KURZ: Radit će za američkog milijardera bliskog Donaldu Trumpu
30. Dec. 20211
Svijet
POLITIKA JE ZA NJEGA PROŠLOST: Sebastian Kurz ima novi posao
25. Dec. 20211
Politika
KOJI JE INTERES VIKTORA DA POMAŽE MILORADU: "Orban može doživjeti sudbinu Kurza"
22. Dec. 20219
Svijet
ISPLIVALA PREPISKA KOJA RAZOTKRIVA SKANDAL GODINE U EVROPI: "Zašto me ne voliš..."
20. Okt. 20211
Sport
ENGLESKI PREMIJERLIGAŠ DOVEO SJAJNO POJAČANJE: U London sletio njemački defanzivac iz PSG-a
Prije 9 min0
Vijesti
POGLEDAJTE KOMPENZACIJSKE LISTE SVIH STRANAKA U BiH: Nermin Nikšić, Sabina Ćudić, Mirsad Kukić, Branislav Borenović se osigurali...
Prije 18 min0
Regija
DRITAN ABAZOVIĆ JE RELEKSIRAN: "Vidjećemo šta će biti 19., možda se pojavi još..."
Prije 30 min0
Ekonomija
VRHUNAC TURISTIČKE SEZONE U NEUMU: "Popunjenost hotela preko 95 posto"
Prije 38 min0
Svijet
RASTUREN PUTINOV "ODRED IZ PAKLA": Ukrajinci satrali stravičnog neprijatelja, priča se da su sredili i "Putinovog kuhara"
15. Avg. 20222
Svijet
BIVŠI PREDSJEDNIK U TEŠKOJ SITUACIJI: Sumnja se da je Trumpa FBI-ju ocinkario zet: Da li je Ivankin muž krtica?
14. Avg. 20223
Svijet
PUTIN JE NAPRAVIO KATASTROFALNU GREŠKU: Ide li Rusija prema ekonomskom zaboravu?
15. Avg. 20222
Svijet
BIO JE VELIKA FACA, PA SPAO NA TEORIJE ZAVJERE: Nakon Trumpa, on postaje meta istražitelja
15. Avg. 20221
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.