Mini market
NIKO SE NE SMIJE UZDIĆI IZNAD DRŽAVE: Srđan Mandić o uklanjaju nelegalno postavljene "skalamerije" kod Narodnog pozorišta (VIDEO)
Prije 3 min0
Predstavnici Adriatic Metalsa su istakli značajnu podršku i uspješnu saradnju s Vladom Federacije za dobivanje dozvola i pokretanja proizvodnje u novom rudniku, te istakli da će ona biti značajna i u privlačenju drugih investitora.
Ekonomija
19. Nov. 2021 19. Nov. 2021
1
Kompanija Adriatic Metals je do sada u rudnik u Varešu uložila više od 100 mil USD, a zahvaljujući uspješnoj saradnji s Vladom Federacije BiH u narednih 18 mjeseci planirana su ulaganja u iznosu od 250 miliona američkih dolara za dovršetak modernizacije rudnika, rečeno je prilikom sastanka predstavnika ove kompanije i premijera FBiH Fadila Novalića.
- Podržavamo ovaj značajan projekt kompanije, koji uz sve pozitivne ekonomske efekte, nudi i novu perspektivu ne samo za građane Vareša, već i cijelog Zeničko-dobojskog kantona i Federacije BiH - rekao je premijer Novalić. Naglasio je da je putem transfera nižim nivoima vlasti već dat značajni doprinos za razvoj ove regije, ali da će Vlada Federacije BiH i dalje pružati podršku realizaciji ovog projekta, a posebno na ubrzanju rješavanja administrativnih procedura koje su u nadležnosti lokalnih zajednica, te infrastrukturnih pitanja. Predstavnici Adriatic Metalsa su istakli značajnu podršku i uspješnu saradnju s Vladom Federacije za dobivanje dozvola i pokretanja proizvodnje u novom rudniku, te istakli da će ona biti značajna i u privlačenju drugih investitora. U prosjeku je potrebno 16 godina za dobivanje dozvola i pokretanja proizvodnje u novom rudniku, a Adriatic bi trebao ispuniti ovaj cilj u četiri godine.Mini market
NIKO SE NE SMIJE UZDIĆI IZNAD DRŽAVE: Srđan Mandić o uklanjaju nelegalno postavljene "skalamerije" kod Narodnog pozorišta (VIDEO)
Prije 3 min0
Vijesti
SNAŽNA PORUKA JOSEPA BORRELLA: "Najbolji način da odamo počast Srebrenici je da zaustavimo drugi genocid u Gazi"
Prije 17 min0
Svijet
POTRAGA ZA NESTALIM SE NASTAVLJA: Trump doputovao u Teksas kako bi procijenio štetu nakon stravičnih poplava
Prije 25 min0
Društvo
BH NOVINARI O GAŠENJU AL JAZEERE BALKANS: "Nenadoknadiv udar na medijsku zajednicu regije"
Prije 36 min0
Ekonomija
ČUDO U SARAJEVU: Mašine izašle na teren, ruši se čuveni objekat u Nedžarićima
10. Jul. 20250
Ekonomija
DA LI JE OVO POČETAK KRAJA: Njemački gigant u problemima, otpremnine idu do 150.000 eura
Prije 12h0
Ekonomija
PRVI PUT U HISTORIJI: Federacija BiH se zadužuje na Londonskoj berzi za oko 350 miliona eura!
10. Jul. 20254
Ekonomija
NIJE IŠLO: Brat Novaka Đokovića ugasio firmu u BiH
Prije 15h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.