Ekonomija
ŠTA POKAZUJU PODACI FEDERALNOG MINISTARSTVA: Da li raste ili pada promet u rubnim općinama FBiH?
29. Jul. 20260
Nikšić je u razgovoru o posljednjim aktivnostima uputio ambasadora Waltmansa o diplomatskoj inicijativi koju SDP BiH poduzima u parlamentarnim institucijama, kao i u diplomatskim krugovima u EU.
Mini market
06. Dec. 2021 06. Dec. 2021
0
Predsjednik Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić ugostio je danas u prostorijima stranke u Sarajevu ambasadora Kraljevine Holandije Jana Waltmansa.
Nikšić je u razgovoru o posljednjim aktivnostima uputio ambasadora Waltmansa o diplomatskoj inicijativi koju SDP BiH poduzima u parlamentarnim institucijama, kao i u diplomatskim krugovima u EU.
Kako je saopćeno iz SDP-a, Nikšić je iskoristio priliku da prezentira stavove SDP BiH, koji slijede najbolje prakse evropske stečevine o ljudskim pravima, te da u skladu sa tim djeluje i na razgovorima koji se ovih dana vode sa predstavnicima međunarodne zajednice vezane za izmjene Izbornog zakona i Ustava BiH.
Rečeno je kako SDP ne odustaje od provođenja svih presuda u Strazburu, jednakog prava glasa, kao i da insistira na većoj transparentnosti u glasačkom procesu.
Ambasador Kraljevina Holandije Waltmans je istaknuo kako Holandija zagovara reforme izbornog sistema i Ustava BiH koji će ispoštovati sve presude Europskog suda za ljudska prava u Strazburu, zadovoljiti sve standarde iz EU mišljenja, ODIHR i GRECO preporuke.
Waltmans je također naglasio da reforme ne trebaju dovesti do novih etničkih podjela u BiH, saopćeno je iz SDP-a BiH.
Ekonomija
ŠTA POKAZUJU PODACI FEDERALNOG MINISTARSTVA: Da li raste ili pada promet u rubnim općinama FBiH?
29. Jul. 20260
Vijesti
"INSTITUCIJE MORAJU BITI UZ SVOJE GRAĐANE": Nikšić razgovarao s preživjelim planinarima i članovima spasilačkog tima
29. Jul. 20260
Vijesti
NIKŠIĆ UPUTIO SAUČESĆE PORODICAMA I NAJAVIO DAN ŽALOSTI: "Vlada Federacije će u toku sutrašnjeg dana donijeti odluku..."
26. Jul. 20260
Vijesti
NIKŠIĆ NAKON ODLUKE SUDA PORUČIO: "Ne odustajemo od Željezare Zenica i radnika"
15. Jul. 20260
Sport
HRVATSKI MEDIJI NAVODE: "Reprezentativac BiH stiže u Hajduk"
Prije 53 min0
Šareni svijet
MISLILA DA NIJE DOBILA NIŠTA, PA BACILA JACKPOT: Milion eura spašeno iz rasparane vreće
Prije 58 min0
Svijet
SAHRANJENI POSMRTNI OSTACI PREDAKA TEODORA HERZLA: Završeno posljednje putovanje iz Srbije u Izrael
Prije 1h0
Regija
SRBIJANSKI HISTORIČAR MILAN ST. PROTIĆ O OBILJEŽAVANJU OLUJE: "Lažna patetika vlasti i krokodilske suze"
Prije 1h0
Mini market
MUK U BANJOJ LUCI: Stiglo pitanje na koje Željka Cvijanović ne smije dati odgovor...
Prije 18h0
Mini market
PROCURILI TAJNI ZAHTJEVI: Pogledajte šta je Vučić natjerao Dodikove ljude da mu organizuju uoči posjete BiH
03. Avg. 20260
Mini market
HAOS U ISTOČNOM SARAJEVU: Procurili novi detalji vatrenog obračuna Đorđa Ždrale i Koste Pandurevića, oglasio se Nebojša Vukanović...
03. Avg. 20260
Mini market
ŽESTOKE OPTUŽBE NENADA NEŠIĆA: "Hrvatska je nagrađena članstvom u EU za etničko čišćenje i rušenje spomenika!"
03. Avg. 20262
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.