SALERNITANA NIJE IMALA NIKAKVE ŠANSE: Džeko sa asistencijom učestvovao u novoj pobjedi Intera

U drugom poluvremenu na samom otvaranju u listu strijelaca upisao se i Alexis Sanchez. Džeko je započeo akciju i dodao za Calhanoglua koji dubinskom loptom izbacuje Čileanca u situaciju jedan na jedan sa golmanom koju iskorištava za svoj pogodak.

• 17. Dec. 2021  17. Dec. 2021

• 0

U okviru 18. kola italijanske Serije A, Inter je slavio novu pobjedu savladavši ekipu Salernitane u gostima sa visokih 5:0.

Nerazzurri su prvi pogodak postigli već u 11. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Ivan Perišić nakon kornera kojeg je izveo Hakan Calhanoglu

Do kraja prvog poluvremena Inter je stigao i do drugog pogotka, a ovoga puta pogodak je postigao Denzel Dumfries nakon asistencije našeg Edina Džeke. Nizozemac je imao lagan posao jer je dobio loptu "na tacni" da pospremi u gol domaćina.

Rezultat od 4:0 postavljen je u 77. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je večerašnji rezervista, Lautaro Martinez, dok je konačan rezultat od 5:0 postavio Roberto Gagliardini u 88. minuti utakmice kada je samo ovjerio već osiguranu pobjedu Nerazzurra.

Priliku za igru je dobio i nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Milan Đurić, koji je u igru ušao u 61. minuti utakmice, dok je kapiten Zmajeva, Džeko odigrao svih 90 minuta na večerašnjem susretu, piše "Oslobođenje".