ZAMIJENIO ZASTAVU BOSNE I HERCEGOVINE SA SRBIJANSKOM: "To je moja druga domovina"

Ovaj sportista je 2013. godine dobio državljanstvo Srbije i sada će pokušati da se nametne u ovoj reprezentaciji.

  • Sport

  • 24. Dec. 2021  24. Dec. 2021

  • 5

Doskorašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine u kajaku Darko Savić u budućnosti će nastupati pod zastavom Srbije.

Ovaj sportista je 2013. godine dobio državljanstvo Srbije i sada će pokušati da se nametne u ovoj reprezentaciji.

“U karijeri sam prošao sve. Sada se otvorila nova prilika da se takmičim u novoj disciplini. Trke se voze na stazama na kojim sam ja već nastupao u slalom disciplini, a ovo je kombinacije i spusta i slaloma. Smatram da imam šta da pokažem. Kao Banjalučanin mogu da kažem da je Vrbas idealan za trening, a smatram da uz saradnju sa Kajakaškim savezom Srbije mogu da pomjerim sopstvene granice. Nadam se i sjajnim rezultatima. Godinama treniram i družim se sa skoro svim reprezentativcima Srbije u svim disciplinama i za mene je Srbija druga domovina. Znam kako funkcioniše srpska kajakaška porodica i veoma se radujem što ću sada biti dio tog tima. Možda upravo i zbog toga osjećam da mi je motivacija na nekom višem nivou nego do sada”,  istakao je Savić.

Predsjednik kajašaškog Saveza Srbije Mirko Nešović je rekao da je po njemu logično i najnormalnije da kao stanovnik Republike Srpske dođe i vesla za reprezentaciju Srbije, te da od njega očekuje da ovu državu predstavlja na Olimpijskim igrama.

Komentari - Ukupno 5

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...