Hronika
"MOJE DIJETE TRUHNE U AUSTRIJSKOJ CRNOJ ZEMLJI": Davor Dragičević ogorčen jer ni nakon 5 godina NIJE RIJEŠEN SLUČAJ UBISTVA njegovog sina Davida
24. Mar. 20231
Mediji su prije nekoliko dana objavili fotografiju na kojoj se nalazi sa Miloradom Dodikom, što je označeno kao „prelazak na drugu stranu“. Dragičević objašnjava da je riječ o pokušaju spinovanja, jer je Dodika sreo na ulici i prišao da mu još jednom poruči da želi pravdu za svog sina.
Hronika
11. Jan. 2022 11. Jan. 2022
0
“Očigledno im smeta riječ ‘pravda’ koju ja tražim već četiri godine. Ovo je pritisak sa ciljem moje likvidacije, da se ne bi saznalo šta je bilo s mojim djetetom. Zasad pokušavaju da me zastraše, a kad izgube živce, probat će opet sa nekom akcijom, a to će biti nasilje i pokušaj mog ubistva”, kaže za “Novu” Davor Dragičević, komentarišući nedavni pokušaj privođenja i prijetnje koje, kako tvrdi, dobija od Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.
Dragičević se 30. oktobra vratio u Banjaluku iz Austrije, gde je tražio utočište zbog prijetnji i ugrožene bezbjednosti. Po povratku je, kako tvrdi, dobio prijetnje, zabranjen mu je dolazak na Trg Krajine, a pripadnici MUP-a borave pred njegovom kućom.
Mediji su prije nekoliko dana objavili fotografiju na kojoj se nalazi sa Miloradom Dodikom, što je označeno kao „prelazak na drugu stranu“. Dragičević objašnjava da je riječ o pokušaju spinovanja, jer je Dodika sreo na ulici i prišao da mu još jednom poruči da želi pravdu za svog sina. Nakon toga je dobio prijetnje, policija je pokušala da ga privede, a dolazak na Trg u Banjaluci mu je zabranjen.
“Od povratka iz Austrije traje kontinuirani pritisak i to od strane zločinačkog MUP-a Republike Srpske na čelu sa Draganom Lukačem. Taj pritisak se pojačao uoči proslave neustavnog dana RS 9. januara, gdje sam ja htio da kao slobodni građanin dođem sa transparentom na Trg i istaknem zastave onoga za čega se borim, a to je pravda za Davida”, ispričao je Dragičević.
Njegov sin David je 2018. godine pronađen mrtav u rijeci Crkveni, a cijeli slučaj je proglašen samoubistvom. Međutim, nezavisni patolozi utvrdili su da na Davidovom tijelu postoje tragovi mučenja, kao i da smrt nije nastupila utapanjem, već davljenjem. Od tada, kako kaže Davidov otac, vlasti RS pokušavaju da zataškaju cijeli slučaj.
“Davida su oteli, a kada su vidjeli da ne mogu ništa drugo, onda su ga ubili. Tako su krenuli u obračun sa mnom, a uspio sam da im umaknem u Austriju. Zasad pokušavaju na ovaj način da me zastraše, a kad izgube živce, probat će opet sa nekom akcijom kao 2018. godine, a to je nasilje i pokušaj mog ubistva”, ističe Dragičević.
Pripadnici MUP-a nedavno su pokušali da privedu Davora Dragičevića zbog objave na društvenim mrežama. Pored toga, primjetio je i da inspektori često borave ispred njegove kuće.
“Došli su mi pred kuću, a preksinoć su spavali tu dvojica kerova, ja tako kažem za te inspektore. Ja sam skontao ko su oni i šta su. Htjeli su da me privedu, rekao sam da ne želim saradnju i neću se odazvati. Oni su ubili moje dijete”, kaže Davor za Nova.rs.
Prema njegovim riječima, režim u Republici Srpskoj radi protiv svojih građana, što nikako ne može biti okončano pozitivnim ishodom.
“Dali su mi informaciju da sam na društvenim mrežama najavio da ću doći na Trg, ja sam inspektoru rekao – da, doći ću. Ja sam slobodan građanim, hoće li me sutra pitati kad ću u WC. Ovo je režim fašizma, ubijaju svoje građane. Užas, na koji svi ćute, a mora da se prekine. Sutra bilo koje dijete u ovom entitetu mođe da doživi sudbinu mog sina Davida”, smatra Davor.
Slučaj ubistva Davida Dragičevića prošle godine prebačen je u Tužilaštvo Bosne i Hercegovine, od kog Davor ima velika očekivanja.
“Bio sam u Sarajevu kao svjedok u Tužilaštvu, u najkraćem periodu očekujem i konkretnu akciju Tužilaštva BiH, što će potvrditi navode ko su ljudi koji su učestvovali u otmici, mučenju i organizovanom ubistvu mog sina”, kaže Davor.
Glavni cilj vlasti je, kako ističe, da što više vremena prođe, kako bi cijelio slučaj bio zaboravljen.
“Oni već četiri godine proganjaju moju porodicu i grupu Pravda za Davida, sve u cilju da što više vremena prođe, a već je dosta prošlo. Dva svjedoka su umrla, a jedan od ključnih svedjoka je Zoran Stanković, patolog sa VMA koj je meni jasno stavio do znanja da mi je dijete zadavljeno. Ja neću odustati i zaboraviti”, poručio je on.
Kako Davor navodi, veliki broj medija u RS pokušava da ga prikaže kao “rušilački faktor”, što je dovelo do promjene stava naroda prema njemu.
“Došlo je do mržnje u narodu prema meni, jer mediji stalo pišu da ja nešto rušim. Ja ću nastaviti da rušim sve dok njihova djeca ne budu bezbjedna u Republici Srpskoj”, zaključio je on.
Hronika
"MOJE DIJETE TRUHNE U AUSTRIJSKOJ CRNOJ ZEMLJI": Davor Dragičević ogorčen jer ni nakon 5 godina NIJE RIJEŠEN SLUČAJ UBISTVA njegovog sina Davida
24. Mar. 20231
Društvo
PET GODINA OD SMRTI DAVIDA DRAGIČEVIĆA: Još uvijek traje borba za pravdu
18. Mar. 20231
Društvo
DRAGIČEVIĆ OGORČEN, KAŽE DA SA TUŽITELJICOM NIJE NAŠAO ZAJEDNIČKU RIJEČ: "Pravna borba je završila zvanično danas"
02. Mar. 20231
Hronika
IZNESENE ZAVRŠNE RIJEČI: U idućih mjesec dana presuda Davoru Dragičeviću i Milanu Ćulibrku po Dodikovoj tužbi za klevetu
06. Feb. 20230
Društvo
NA MEZARJU "HUMCI": U Bihaću u ponedjeljak dženaza mladoj doktorici Azri Spahić
Prije 6 min0
Hronika
IZNENADA, U 61. GODINI: Preminuo predsjednik Turske partije pravde Kosova...
Prije 26 min0
Vijesti
CIK BiH OBJAVIO PRVE PODATKE: Na današnjim prijevremenim izborima do 11 sati glasalo...
Prije 30 min0
Ekonomija
EGZODUS RADNIKA IZ SUSJEDSTVA: Zemlju napustio veliki broj radno sposobnog stanovništva, ali ni to nije sve...
Prije 48 min0
Hronika
OVO JE VOZAČ KOJI JE USMRTIO MLADU DOKTORICU: Ima li kraja bahatim vozačima sa sarajevskih ulica? (FOTO)
27. Maj 202310
Hronika
UBILA SUPRUGA ČEKIĆEM IZ BIZARNOG RAZLOGA: Policija nije mogla da povjeruje da je ovo razlog KRVAVOG PIRA
Prije 18h1
Hronika
NADARENA UMJETNICA: Azra nije bila samo mlada doktorica, pogledajte njena djela (FOTO)
Prije 19h4
Hronika
ZBOG KRAĐE AUTOMOBILA: U Banjoj Luci uhapšen brat glavnog tužioca BiH Milanka Kajganića
25. Maj 20234
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.