Evropa
HTIO DA UBIJE ANGELU MERKEL I OLAFA SCHOLZA: Uhapšen u akciji policije
11. Nov. 20250
Ukrajina je prošlog mjeseca optužila Njemačku da blokira isporuku oružja preko NATO-a.
Svijet
22. Jan. 2022 22. Jan. 2022
2
Nakon što je njemački list "Spiegel" objavio da je da je kancelar Olaf Scholz odbio da poziv Bijele kuće da dođe u Washington kako bi se sa predsjednikom Sjedinjenih Država Josephom Bidenom razgovarao o krizi na ukrajinskoj granici, međunarodna javnost počela je da spekuliše o tome kako se Scholz čudno ponaša.
Navodi se i da je Bijela kuća zbog toga poslala je Blinkena u Berlin da pojasni Scholzu da mora da podrži oštre sankcije prema Rusiji, prenosi Nova.rs.
Zbog ogromnog pritiska javnosti Scholz je bio primoran da pisanja pomenutog lista demantuje.
Tvrdnju je demantovala i Bijela Kuća koja je navela kako bi ovakva spekulacije mogle da naruše jedinstvo Zapada, jer najistaknutiji zvaničnici Rusije i Sjedinjenih Država nisu uspjeli da postignu napredak tokom iscrpnih razgovora u Ženevi.
Njemačka šuti
Ipak, činjenica je da je Njemačka odbila zahtjev Ukrajine da joj pruži vojnu pomoć i uporno odbija da u slučaju rata razmotri onemogućavanje rada ruskog gasovodu Sjeverni tok 2 koji ide do Njemačke.
Također, Ukrajina je prošlog mjeseca optužila Njemačku da blokira isporuku oružja preko NATO-a.
Postoje i naznake da je ranije William Burns, direktor CIA-e, doleteo u Berlin ranije ovog mjeseca kako bi pokazao Scholzu obavještajne podatke o nagomilavanju ruskih vojnika uz granicu s Ukrajinom.
Pritisak na Scholza
Njemački kancelar, koji se nalazi na početku ozbiljnije političke karijere konstantno se suočava i s pritiscima lijeve frakcije u njegovoj Socijaldemokratskoj stranci koja gaji simpatije prema Rusiji.
Evropa
HTIO DA UBIJE ANGELU MERKEL I OLAFA SCHOLZA: Uhapšen u akciji policije
11. Nov. 20250
Evropa
SCHOLZ I MERZ SKUPA: Krivična prijava protiv njemačkih kancelara zbog saučesništva u izraleskom genocidu u Gazi
19. Sep. 20250
Evropa
SCHOLZ O RAZGOVORU TRUMPA I PUTINA: "Slijedeći korak mora biti..."
18. Mar. 20250
Evropa
SLOŽNI SCHOLZ I ZELENSKI: Potvrdili Trumpovu "vodeću ulogu" u mirovnim pregovorima o Ukrajini
05. Mar. 20250
Politika
NERIN DIZDAR IMA NEKE INFORMACIJE: "Amerika je garant sigurnosti BiH, ne smijem sve otkriti, a izjave Maxa Primorca..." (VIDEO)
Prije 17 min0
Sport
IGOR ŠTIMAC LJUT KO RIS: "Nezaslužena pobjeda Sarajeva"
Prije 24 min0
Vijesti
DRAGAN BURSAĆ NIKADA BRUTALNIJI: "Dino Konaković zagrebačka cvjećka"
Prije 26 min0
Estrada
ŽIVI NESVAKIDAŠNJIM STILOM: Buba Corelli poveo obje djevojke na koncert, publika u šoku
Prije 30 min0
Svijet
TRUMP ZAPREPASTIO SVIJET: Procurio plan američkog predsjednika, od iduće godine sve se mijenja...
12. Dec. 20252
Svijet
TIJELA SAHRANJUJU PORED PUTA, LJUDI BJEŽE, OPĆA PANIKA: Gori rat od kog je svijet strepi
12. Dec. 20250
Svijet
TURSKI I RUSKI LIDER, OČI U OČI: Erdogan nakon dugog razgovora s Putinom objavio VELIKU VIJEST!
13. Dec. 20250
Svijet
GORI RUSIJA: Ukrajina izvela dosad neviđene napade dronovima dugog dometa...
12. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.