NAKON PORAZA OD LIVERPOOLA: Arsenal se protiv Aston Ville vratio na pobjednički kolosijek

U prvom poluvremenu viđena je totalna dominacija Arsenala u svim segmentima igre. Aston Villa nije uspjela kreirati nijednu šansu. "Vilenjaci" su bili bez udarca u okvir gola u prvoj 45 minuta. Emile Smith Rowe je imao dvije velike šanse, u trećoj i 19. minuti.

• 19. Mar. 2022  19. Mar. 2022

• 0

Arsenal se, nakon poraza od Liverpoola, vratio na pobjednički kolosijek i nastavio borbu za plasman u Ligu prvaka. Topnici su danas u 30. kolu engleske Premier lige savladali Aston Villu na gostovanju rezultatom 0:1.

Topnici su došli u prednost od 0:1 nakon pola sata igre, a pogodak je postigao Bukayo Saka. Londonski klub je do odlaska na odmor kontrolisao igru, a rezultat se nije mijenjao. Arsenal je nastavio sa kreiranjem šansi u nastavku. Pokušavali su Smith Rowe, Saka, Odegaard…

Aston Villa je zaprijetila u 68. minuti kada je Ollie Watkins pogodio stativu. Topnici su do kraja utakmice kreirali neke šanse, no nisu imali ozbiljnijih prilika i do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Arsenal došao do veoma važnog trijumfa.