STRAVA NA ILIDŽI: Alžircima 30 godina robije zbog gušenja sunarodnika

"Omotali su ljepljive trake po cijelom tijelu državljaninu Alžira, nakon čega su ga umotali u deku", navode iz Tužilaštva.

  • Hronika

  • 14. Apr. 2022  14. Apr. 2022

  • 0

Kantonalni sud u Sarajevu proglasio je krivim državljanine Alžira Belkhira Slimanea i Aimena Abdougabra i osudio ih na po 15 godina zatvora zbog ubistva svog sunarodnika kojeg su ugušili.

U pitanju je prvostepena presuda, a kako navode iz Tužilaštva Kantona Srajevo, optužene su teretili da su krivično djelo počinili 17. septembra 2020. godine oko 6.30 sati na području sarajevske Opštine Ilidža.

"Omotali su ljepljive trake po cijelom tijelu državljaninu Alžira, nakon čega su ga umotali u deku", navode iz Tužilaštva.

Dodaju da su jedan kraj deke omotali oko vrata i svezali u čvor, a drugi oko nogu.

"Usljed gušenja nastupila je smrt oštećenog", navodi se u saopštenju.

Dodaju da je nakon izricanja presude, optuženima produžen pritvor.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...