Društvo
JE LI PORODICA TRAŽILA POMOĆ?: Prva reakcija Ambasade BiH u Švedskoj o deportaciji četverogodišnjeg dječaka
27. Jan. 20260
Grupa od oko 200 mještana okupila se na trgu i reagirala na taj incident, tražeći intervenciju policije.
Svijet
15. Apr. 2022 15. Apr. 2022
1
Rasmus Paludan, vođa danske krajnje desničarske Striktne čvrstog kursa (Stram Kurs), spalio je Kur'an u prisustvu policije na javnom mjestu u švedskom gradu Linkopingu.
Paludan je u pratnji policije došao na javnu površinu u naselje gdje žive muslimani, a potom je upaljačem zapalio Kur'an.
Grupa od oko 200 mještana okupila se na trgu i reagirala na taj incident, tražeći intervenciju policije.
Nakon što je policija odbila intervenirati, došlo je do nereda i okupljena grupa je blokirala saobraćaj i gađala policiju kamenicama.
Predsjednik Stranke različitih boja Mikail Yuksel rekao je da je rasist i antiislamist Paludan nastavio sa svojim provokacijama spaljivanja Časnog Kur'ana u različitim gradovima Švedske i to pod intenzivnom policijskom pratnjom.
Yuksel je kazao da je Paludanu dozvoljeno da bira posebno kvartove u kojim žive muslimani i u blizini džamija.
“U Švedskoj, koja se glasno zalaže za ljudska prava, slobodu vjeroispovijesti i savjesti, na javnim mjestima u muslimanskim četvrtima se pali Kur'an pod zaštitom policije. Policija poziva muslimane da mirno gledaju paljenje svoje svete knjige. Ne razumijem kako je to moguće“, poručio je Yuksel.
Vijesti
TRIK ZA OSTANAK ILI ODLAZAK: Ima li većine da se izglasa smjena Ukove Vlade, ali ko će onda formirati novu vlast?
Prije 4h0
Politika
POZNATI NOVINAR SEAD NUMANOVIĆ PIŠE: "Kasno Uk ostavku dade!"
Prije 4h0
Hronika
PRVI SNIMCI SA MJESTA MASOVNE PUCNJAVE: Hitne službe odvoze ranjene, napadač likvidiran (VIDEO)
Prije 4h0
Hronika
HOROR U NJEMAČKOJ: Kamiondžija iz BiH stradao u jezivoj nesreći - kamion probio zaštitnu ogradu pa preletio tri trake i survao se pored puta
Prije 4h0
Svijet
SVIJET JE NA PRAGU NOVOG RATA: Procurio plan Washingtona, ako Trump naredi napad, slijedi...
14. Feb. 20260
Svijet
HAOS U TEL AVIVU: Trumpov napad na Herzoga izazvao politički zemljotres u Izraelu
15. Feb. 20260
Svijet
VELIKA SRAMOTA NA SAVEZNIČKOJ VJEŽBI: Desetak ukrajinskih vojnika uništilo cijeli bataljon NATO-a
14. Feb. 20260
Svijet
BARACK OBAMA, PRED KAMERAMA: "Donald Trump američku politiku pretvara u..."
15. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.