Politika
DODIK ISMIJAVA GRADONAČELNIKA BANJALUKE: "Sve što je izgovorio biće samo dodatak riznici izrečenih besmislica"
24. Feb. 20260
Povodom 77 godina od proboja logoraša iz ustaškog koncentracionog logora Jasenovac, Dodik je naglasio da je jasenovačko stradanje utkano u temelje srpskog identiteta i stradalničke srpske istorije i da svaka žrtva mora da ima svoje mjesto u sjećanju.
Vijesti
22. Apr. 2022
5
Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik istakao je da današnje, kao i buduće generacije svim žrtvama Jasenovca duguju sjećanje i nezaborav, jer je to sveta dužnost i odgovornost prema prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, prenosi Srna.
Povodom 77 godina od proboja logoraša iz ustaškog koncentracionog logora Jasenovac, Dodik je naglasio da je jasenovačko stradanje utkano u temelje srpskog identiteta i stradalničke srpske istorije i da svaka žrtva mora da ima svoje mjesto u sjećanju.
– Na današnji dan 1945. godine goloruki, izmučeni, ali nadasve hrabri logoraši izvršili su herojski čin proboja ustaškog logora Jasenovac. Proboj je preživjelo samo oko 80 logoraša od njih 1.100 – rekao je Dodik, ističući da je koncentracioni logor Jasenovac bio državni projekat Nezavisne Države Hrvatske (NDH).
On je naglasio da je jedini grijeh jasenovačkih logoraša bio to što su Srbi, Jevreji i Romi zbog čega su bili izloženi monstruoznim mučenjima, u kojima čak ni djeca nisu bila pošteđena.
– Jasenovac je mjesto nijeme tišine koje najviše govori, jer je to mjesto bola, jauka, mučeničke krvi i tuge. Od svega najviše boli dječiji jauk i dječija suza. Istorija je zabilježila da se na tom mjesto desio genocid nad nedužnim narodom i odajući poštu našim stradalnicima želim da poručim da se ovakav zločin više ne smije nikada i nikome ponoviti – poručio je Dodik.
On je rekao da nevine žrtve jasenovačkog logora smrti nikada ne smiju biti zaboravljene i moraju imati svoje mjesto u našoj kulturi sjećanja, te da svijet mora da se okrene miru – razum da govori, a oružje vječno zaćuti.
Politika
DODIK ISMIJAVA GRADONAČELNIKA BANJALUKE: "Sve što je izgovorio biće samo dodatak riznici izrečenih besmislica"
24. Feb. 20260
Vijesti
KONAKOVIĆ SE JAVIO IZ MINHENA: "Dodikovo lobiranje i sporni ugovor RS-a u fokusu razgovora"
13. Feb. 20262
Politika
BRITANSKA ZASTUPNICA UDARILA PO DODIKU: “Diskreditovani bivši predsjednik RS mora prestati igrati ulogu diplomate"
13. Feb. 20260
Vijesti
BRITANCI PIŠU: Dodik je u Washingtonu tražio podršku za nezavisnost RS
10. Feb. 20261
Regija
DRAMA NA GRANICI: Više od 370.000 eura neprijavljenog novca pronađeno skriveno u jakni...
Prije 8 min0
Šareni svijet
PSOVKE PRED KAMERAMA: Nemoćni Novak Đoković izgubio meč na Indian Wellsu, zagalamio na trenera...
Prije 18 min0
Svijet
ŽESTOK OKRŠAJ NEWSOMA I PREDSJEDNIKA SAD-a: "Trump je bezumni idiot koji bombarduje djecu i štiti pedofile"
Prije 21 min0
Vijesti
ŠTA SE DOGAĐA U REPUBLICI SRPSKOJ: Terenske vježbe na Manjači, obavijest građanima...
Prije 25 min0
Vijesti
IVICA PULJIĆ UPOZORAVA: "Svi se trebaju zabrinuti, ovaj rat potresa tržišta i diže cijene energije"
09. Mar. 20260
Vijesti
DIPLOMATSKI SKANDAL: Lagumdžija bez saglasnosti Predsjedništva BiH podržao rezoluciju o osudi Irana!
Prije 12h3
Vijesti
ŠTA SE DOGAĐA U REPUBLICI SRPSKOJ: Taktička vježba na području Laktaša, obavijest građanima...
10. Mar. 20260
Vijesti
GRMI, PUŠE, PADA: Stiže promjena vremena, donosimo prognozu do nedjelje...
11. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 5
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.