Vijesti
AUTOCESTE FBiH POD LUPOM: Novi dokazi zloupotreba, pretresi na više lokacija u tri kantona
03. Dec. 20250
Rok za dostavljanje ponuda je 9. august 2022. godine. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 160 miliona eura bez PDV-a.
Vijesti
10. Jun. 2022 10. Jun. 2022
0
JP Autoceste FBiH objavile su danas međunarodni tender za izgradnju autoceste na Koridoru 5C, dionica Medakovo – Poprikuše, poddionica Medakovo – Ozimice (kod Tešnja), dužine 21,3 kilometra.
Rok za dostavljanje ponuda je 9. august 2022. godine. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 160 miliona eura bez PDV-a.
Na poddionici Medakovo – Ozimice gradit će se pored otvorene trase, jedna petlja, dva dvostrana odmorišta, osam mostova i vijadukti, dva nadvožnjaka, petnaest (15) podvožnjaka i jedan tunel dužine 2200 metara. Predviđeni rok izgradnje je 30 mjeseci.
Poddionica Medakovo – Ozimice finansirat će se iz sredstava osiguranih putem Evropske investicijske banke (EIB) te bespovratnim sredstvima Evropske unije u iznosu od 79 miliona eura koja su osigurana u okviru Agende za povezivanje preko Investicijskog okvira za Zapadni Balkan (WBIF).
"Slijede godine gradnje velikih projekata i velikih ulaganja u završetak autoceste na Koridora 5C. U tom cilju nova Uprava značajno je ubrzala sve procese. Uskoro ćemo raspisati i posljednji tender na sjevernom dijelu zemlje čime će cijeli taj dio biti u određenoj fazi gradnje. Radi se o poddionici Ozimice – Poprikuše za koju ćemo izabrati izvođača do kraja godine. Procjene su da bi radovi trebali trajati tri godine, tako da ćemo sjeverni dio koridora kroz Bosnu, od Sarajeva do Doboja završiti do kraja 2025.", kazao je Elmedin Voloder, direktor JP Autoceste FBiH.
Vijesti
AUTOCESTE FBiH POD LUPOM: Novi dokazi zloupotreba, pretresi na više lokacija u tri kantona
03. Dec. 20250
Politika
JASMINA BIŠĆEVIĆ TOKIĆ PROZVALA NIKŠIĆA: "Važnije mu je bilo zaposliti direktora policije, da se obračunava sa protivnicima od izgradnje autoputeva koje je dao HDZ-u"
27. Nov. 20250
Ekonomija
PRIJAVE ZBOG MILIONSKIH PREVARA: "Bivša uprava je potpisala loš ugovor zbog kojeg smo kilometar autoputa platili čak..."
18. Nov. 20250
Mini market
ITALIJANSKI MEDIJI O AFERI AUTOCESTE: Evropsko tužilaštvo istražuje šest osoba
21. Okt. 20250
Politika
30 GODINA POSLIJE: Zahiragić o skrivenim mehanizmima Daytona i izazovima BiH
Prije 12 min0
Vijesti
SARAJEVSKI TAKSISTI LJUTI: Traže hitno rješenje - "Kazne nam stižu iako je obećano da ćemo biti izuzeti iz ovog pravila"
Prije 21 min0
Hronika
PAO NA GRANICI: Oduzeto mu vozilo za kojim traga Interpol
Prije 26 min0
Vijesti
PORUKA IZ PREDSJENIŠTVA: "Pripadnici Jevrejske zajednice neodvojivi su dio historije Bosne i Hercegovine"
Prije 33 min0
Vijesti
DRAŠKO STANIVUKOVIĆ PRELOMIO I DONIO VAŽNU ODLUKU: "Uvodimo posebne mjere za Banjaluku"
Prije 23h0
Vijesti
ACA LUKAS IDE DO KRAJA U SUKOBU SA DODIKOM, OBJAVIO FOTOGRAFIJU: "Pi*ko jedna, objasni ko su ovi ljudi" (VIDEO)
Prije 18h0
Vijesti
VEČERAS ĆE DA GORI RS ALI I SRBIJA: Aca Lukas otkrio nove šokantne informacije o Dodiku i Vučiću (VIDEO)
12. Dec. 20250
Vijesti
ALBIN ZUHRIĆ ZA "SB": "Jasno nam je za čije interese radi glavni akter 'afere Spengavanje'"
12. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.