Auto
KRAH PODUZETNIKA IZ LIVNA: Rimac priznao da se Nevera slabo prodaje
19. Maj 20240
Razvija najveću brzinu od 412 kilometara na sat i do 100 km/h ubrzava za nevjerojatnih 1,85 sekundi.
Auto
16. Jun. 2022 16. Jun. 2022
0
U junu prošle godine Mate Rimac je objavio kako će prvi hrvatski serijski automobil nosit ime Rimac Nevera, a sada, godinu dana kasnije, prvi čovjek kompanije pohvalio se i prvom registracijom.
“Nakon 5 godina razvoja, preko 1.000 ljudi u projektu, 17 proizvedenih prototipova, 45 crash testova, 9 uništenih auta tokom crash testova i tisuće drugih testova – danas je regularno registrirana prva Nevera. Za sada u Hrvatskoj a uskoro i u mnogim drugim zemljama. Evo više te tablice, čak i sa pečatom. Bit će ih zanimljivo vidjeti uskoro na tablicama Monaca, UK, SAD-a, Njemačke, Japana, Kanade itd.”, stoji u objavi Mate Rimca na Facebooku.
Tvrtka Rimac Automobili i njezin vlasnik Mate Rimac objavili su u februaru na Facebooku da je nakon četiri godine testova, konačno završen i posljednji, najteži test nakon kojega slijedi izdavanje EU homologacije za Neveru.
“Nevera je prvi električni hiperautomobil s certifikatom u SAD-u i EU! Svi EU destruktivni, statički i dinamički testovi su završeni – tako da je EU homologacija u potpunosti obavljena. Imamo još nekoliko statičkih testova i testova na sanjkama za SAD koji bi trebali biti napravljeni tijekom sljedećih nekoliko mjeseci, ali oni nisu kritični”, napisao je Rimac.
Rimac Nevera je po svojim performansama, ističu iz Rimčeve tvrtke, najsnažniji i najbrže ubrzavajući homologirani auto u proizvodnji, bez obzira na vrstu pogona. Automobil ima čak 1914 konjskih snaga. Razvija najveću brzinu od 412 kilometara na sat i do 100 km/h ubrzava za nevjerojatnih 1,85 sekundi.
Auto
KRAH PODUZETNIKA IZ LIVNA: Rimac priznao da se Nevera slabo prodaje
19. Maj 20240
Hronika
IZBIO POŽAR U TVORNICI ČIJI VLASNIK JE MATE RIMAC: Šteta je velika
26. Apr. 20240
Auto
KRŠ I LOM KOŠTAO DVA MILIONA EURA: Pogledajte kako se Rimčeva Nevera provela na crash testu…
18. Feb. 20220
Auto
OKRŠAJ GODINE; RIMAC PROTIV TESLE: Pogledajte utrku najbržih automobila na svijetu koju je cijeli svijet čekao...
19. Avg. 20210
Vijesti
POZDRAVILI SOLIDARNOST ZAJEDNICE: OSCE oštro osudio čin vandalizma na pravoslavnom groblju u Pečuju
Prije 15 min0
Vijesti
PREDSJEDNICA SLOVENIJE PRVI PUT GOVORILA O MJERAMA VLADE RS: "Hvala Majkama Srebrenice na podršci!"
Prije 17 min0
Hronika
INSTITUT ZA NESTALE OSOBE: U blizini Prijedora pronađeni posmrtni ostaci dvije osobe
Prije 21 min0
Svijet
"TO JE JEDINI NAČIN": Trump poručio da mu je strpljenje s Putinom pri kraju
Prije 29 min0
Auto
MNOGI OD NAS POJMA NEMAJU: Ukoliko vozite kroz Njemačku, mogli biste ugledati ovo...
11. Sep. 20250
Auto
KINEZI NAPADAJU EUROPSKO TRŽIŠTE: Stiže ozbiljna konkurencija Volkswagen Golfu, poznata i cijena...
10. Sep. 20250
Auto
NEOČEKIVANO, IZ WOLFSBURGA: Talijani dizajnirali poseban Volkswagen, a Nijemci imaju samo jedno pitanje...
Prije 10h0
Auto
IZ JP AUTOCESTE FBiH JAVLJAJU: Poznat datum kontrole brzine na izlazu iz tunela Ivan
Prije 3h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.