Svijet
NAPETOST RASTE IZMEĐU SAD I NJEMAČKE: Šta ako Trump ispuni prijetnju Njemačkoj?
Prije 6 min0
Presudu mu je izrekao sudija Branimir Jukić.
Hronika
20. Jun. 2022 20. Jun. 2022
0
Milan Knežević (60) iz Banjaluke osuđen je na dvije godine zatvora u banjalučkom Okružnom sudu jer je u stanju teškog pijanstva skrivio saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula njegova majka.
Presudi je prethodilo njegovo priznanje krivice.
Osim zatvorske kazne presudom mu je oduzeta vozačka dozvola na osam godina što je i zakonski maksimum.
Presudu mu je izrekao sudija Branimir Jukić koji je obrazlažući presudu rekao da su prihvaćeni dokazi koji su prezentovani Sudu, a optuženi priznao da je kriv i odrekao se prava na suđenje, prenose Nezavisne novine.
Pojasnio je da je za djelo koje mu se stavlja na teret propisana kazna od tri do 15 godina ali mu je u skladu sa zakonom kazna ublažena.
"Optuženi je krivično djelo počinio sa eventualnim umišljajem sa znatno visokom koncentracijom alkohola, u stanju teškog pijanstva", pojasnio je Jukić.
Kako je naveo, u nesreći mu je nastradala majka sa kojom je živio što mu je prouzrokovalo duševnu bol i na neki način kažnjen je majčinom smrću.
Kao jedna od olakšavajućih okolnosti takođe je i to što majka u vozilu nije bila vezana pojasom, a optuženi jeste.
Svijet
NAPETOST RASTE IZMEĐU SAD I NJEMAČKE: Šta ako Trump ispuni prijetnju Njemačkoj?
Prije 6 min0
Regija
BIVŠA HRVATSKA PREMIJERKA U SVOM STILU: Skočila inflacija! Sigurno će sad hvala o tri mora, Pantheonima, vitkoj liniji, grahu...
Prije 13 min0
Hronika
UŽAS U SUSJEDSTVU: Pronađeno tijelo u jezeru, policija odmah izašla na teren
Prije 13 min0
Hronika
NAPUŠTA KPZ ZENICA: Najpoznatiji robijaš u BiH od danas je slobodan čovjek
Prije 19 min0
Hronika
RATNI ZLOČINAC OSUĐEN ZA GENOCID U SREBRENICI PROMOVISAO KNJIGU: Čovjek koji je šutio dok su bageri kopali grobnice danas drži lekcije o moralu
Prije 17h1
Hronika
GLUMICA SVJEDOČILA PROTIV WEINSTEINA: "Htio me prisiliti na seks utroje, legao je na mene i silovao me. Pala sam u nesvijest..."
Prije 16h0
Hronika
JEZIV PRIZOR KOD BH. GRADA: Uz rijeku bačeno deset raspadnutih svinja, sumnja se na...
28. Apr. 20260
Hronika
DRAMA NA RUTI 66: Srušio se kultni restoran, kamere snimile jeziv trenutak (VIDEO)
28. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.