Vijesti
VAŽNI SUSRETI U BAKUU: Bećirović u razgovoru sa Michelom kao jedan od uspjeha BiH izdvojio...
12. Nov. 20240
"Moramo ponovo pokrenuti proces proširenja i unaprijediti integraciju naših zapadnobalkanskih partnera. Sastat ćemo se s njima prije formalnog sastanka Evropskog vijeća", navodi se u pismu.
Vijesti
20. Jun. 2022 20. Jun. 2022
3
Predsjednik Vijeća Evropske unije Charles Michel je u pozivnici članicama za sastanak 23. i 24. juna pisao i o Zapadnom Balkanu, navodeći kako je on važan Evropskoj uniji.
U pismu, Michel je ponovio podršku euroatlantskim integracijama regije Zapadnog Balkana.
"Moramo ponovo pokrenuti proces proširenja i unaprijediti integraciju naših zapadnobalkanskih partnera. Sastat ćemo se s njima prije formalnog sastanka Evropskog vijeća", navodi se u pismu.
Michel je najavio sastanak sa zapadnobalkanskim partnerima u četvrtak, 23. juna, u 9:30 sati u Briselu.
"Zatim ćemo nastaviti sa našim sastankom Evropskog vijeća, koji će početi u 15:00 sati tradicionalnom razmjenom mišljenja sa predsjednikom Evropskog parlamenta", rekao je.
U pismu je podsjetio da se rat vratio u Evropu i da to zahtijeva akcije bez presedana i projektovanje geopolitičkog uticaja EU.
"Sada moramo preduzeti dalje korake da ojačamo sigurnost i stabilnost našeg kontinenta. Sada je vrijeme da se prizna da budućnost Ukrajine, Moldavije i Gruzije leži u EU. Pozvat ću vas da Ukrajini i Moldaviji dodijelite kandidatski status. Paralelno s tim, nastavit ćemo pružati Ukrajini snažnu humanitarnu, vojnu, ekonomsku i finansijsku podršku", napisao je Michel.
Vijesti
VAŽNI SUSRETI U BAKUU: Bećirović u razgovoru sa Michelom kao jedan od uspjeha BiH izdvojio...
12. Nov. 20240
Evropa
MICHEL PISAO ČLANICAMA EVROPSKOG VIJEĆA: "Suočeni smo s najvećom sigurnosnom prijetnjom od Drugog svjetskog rata"
19. Mar. 20240
Evropa
CHARLES MICHEL NAKON VELIKOG DOGOVORA EU: "Ovo je poruka da nas Rusija ne može zastrašiti"
01. Feb. 20240
Evropa
CHARLES MICHEL UPOZORAVA: "Ukrajina se ne bi trebala previše nadati u skore pregovore o ulasku u EU"
21. Nov. 20230
Svijet
BESANA NOĆ U KIJEVU: Novi masovni napad Rusije
Prije 18 min0
Vijesti
PREMIJER SRBIJE U LAKTAŠIMA: O čemu je razgovarao s Dodikom?
Prije 31 min0
Vijesti
APOKALIPTIČNI PRIZORI IZ HERCEGOVINE: Niko nije spavao, branile su se kuće od požara (VIDEO)
Prije 44 min0
Politika
AMIDŽIĆ NA SANKCIONIRANOJ TELEVIZIJI: "BiH je svake godine sve manje..."
Prije 47 min0
Vijesti
STIGLE LOŠE VIJESTI IZ VIJEĆA MINISTARA: Veliki kreditor prekida dalje finansiranje projekata u BiH!
07. Jul. 20250
Vijesti
ITALIJANSKI NOVINAR ZA "SB": „U Milanu otvoren predmet o Sarajevu safariju - ko je plaćao da pucaju na civile tokom opsade“
07. Jul. 20252
Vijesti
ZBOG TVRDNJE DA JE TRAŽILA NOVAC ZA OSLOBAĐAJUĆU PRESUDU: Sutkinja Sena Uzunović prijavila Milorada Dodika Tužilaštvu BiH
08. Jul. 20253
Vijesti
KATASTROFALNE VIJESTI IZ NAMJENSKE INDUSTRIJE BiH: Vogošćanski Pretis pred propašću, dug kompanije nevjerovatnih 368 miliona KM, a na računu samo...
Prije 23h2
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.