Regija
BiH ZA SADA ODBILA ZAHTJEV: Kosovo se priprema da primi odbijene azilante iz Velike Britanije, zauzvrat traže...
Prije 17 min0
Sony nije prva, a vrlo vjerovatno ni zadnja kompanija koja iz područja elektronike ulazi u svijet automobila.
Auto
21. Jun. 2022 21. Jun. 2022
0
Sony je konačno prelomio i ušao u finalnu fazu projekta razvoja električnog automobila.
Već nekoliko godina slušamo o ulasku kompanije u proizvodnju automobila, a u januaru smo na CES-u mogli i vidjeti kako izgleda prvi Sony na četiri točka. Sada su sve te priče i nagađanja dobile službenu potvrdu - Sony i Honda udružuju snage, a poznato je i kad dolazi prvi električni auto.
S projektnim udruživanjem dobili smo i novo ime, Sony Honda Mobility, a poznato je kako je svaki partner u projekt inicijalno uložio po 74 miliona dolara. Prvi električni automobil na tržište dolazi 2025. godine.
Podsjetimo, Sony nije prva, a vrlo vjerovatno ni zadnja kompanija koja iz područja elektronike ulazi u svijet automobila. O ulasku Applea govori se već desetak godina, a odnedavno se u svijet automobila ubacio i Huawei.
Ipak, Sony je definitivno prvi koji će imati gotov proizvod.
Honda je ranije najavila kako će u elektrifikaciju uložiti preko 37 milijardi dolara te kako će do kraja desetljeća u ponudi imati 30 električnih modela. Suradnja sa Sonyjem će svakako koristiti objema stranama, gdje će Sony imati na raspolaganju tehnologije proizvodnje i same konstrukcije vozila, dok će Honda profitirati po pitanju digitalnih tehnologija.
(Index.hr)
Regija
BiH ZA SADA ODBILA ZAHTJEV: Kosovo se priprema da primi odbijene azilante iz Velike Britanije, zauzvrat traže...
Prije 17 min0
Regija
DRAMA SE NASTAVLJA: Općine protiv odluke države, veto zbog vrtića
Prije 18 min0
Vijesti
INFO IZ VODOVODA: Brojne sarajevske ulice danas će biti bez vode...
Prije 22 min0
Ekonomija
POTROŠAČI MOGU BITI MIRNI: Peleta ima dovoljno, maksimalna maloprodajna cijena je ograničena
Prije 26 min0
Auto
KAD GA UGLEDATE U RETROVIZORU MOŽE BITI PREKASNO: Ukoliko automobilom vozite kroz Njemačku – ovo trebate znati...
20. Okt. 20250
Auto
PROBLEM JE NAPRAVILA RADNICA NA BENZINSKOJ PUMPI: Kupio vinjetu pa zbog jednog slova dobio kaznu 380 eura
20. Okt. 20250
Auto
PROGRAM TRAJE DO MARTA NAREDNE GODINE: Mercedes nudi goleme otpremnine, hiljade radnika već prihvatile ponudu
19. Okt. 20250
Auto
KINEZI NAPADAJU EUROPSKO TRŽIŠTE: Stigla tri nova modela, jedan iznenadio sve...
21. Okt. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.