Mini market
POLITIČKI BROD SDP-a I NiP-a PORINUT U SARAJEVU NASUKAO SE U KRAJINI: Hamdija Abdić Tigar za “SB” - “Oni kad te opkole...“
18. Maj 2025
Komentirajući ove izjave Milanovića za Hayat, ratni komandant 502. Viteške brigade 5. Korpusa Armije RBiH Hamdija Abdić Tigar kazao je da je hrvatska vojska tada, prije svega, oslobađala svoju teritoriju.
Vijesti
05. Avg. 2022
17
Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović tokom obilježavanja godišnjice vojne operacije „Oluja“ u Kninu je govorio o zaslugama hrvatske vojske.
Dotakao se i Bihaća te kazao da taj bh. grad nikad ne bi bio deblokiran da nije bilo vojske Hrvatske.
- Bosanski Srbi ne bi nikada položili oružje da ih vojska nije slomila – kazao je Milanović.
Komentirajući ove izjave Milanovića za Hayat, ratni komandant 502. Viteške brigade 5. Korpusa Armije RBiH Hamdija Abdić Tigar kazao je da je hrvatska vojska tada, prije svega, oslobađala svoju teritoriju.
- I mi smo dali značajan doprinos. Hrvatska nije oslobodila ni djelić naše teritorije, bili smo na granici s Hrvatskom. Kada je počela Oluja, mi smo već ujutro 5. avgusta 1995. bili u koordinaciji s hrvatskom vojskom gdje smo oslobodili pojas koji ide prema nama. Takozvana vojska SAO Krajine je vršila napade na naš teritorij. Naravno da nismo mogli oslobađati Hrvatsku u cijelosti, ali najbliža nam je teritorija bila do Karlovca. U samoj operaciji smo dali učešće i ovaj pojas prema nama, 20-tak kilometara u dubini u teritoriju Hrvatske smo mi oslobodili, Pltivice, Rakovicu… – kazao nam je Abdić.
Dodaje da je Armija RBiH u toj deblokadi koju je radila hrvatska vojska dala veliki doprinos.
- Prirodno je da se mi deblokiramo ako oni oslobode svoju teritoriju. To nisu radili zbog nas nego zbog svojih potreba. Bili smo blokirani sa okupacijom teritorije Hrvatske, a ne što je naša teritorija bila blokirana. Ponavljam, bili smo na granici s Hrvatskom – pojasnio je Abdić.
Dodaje da mu je poznat kontekst o kojem je govorio Milanović.
- On kaže da bi bila druga Srebrenica da nije bilo hrvatske vojske, to nije tačno, sve ostalo je šuplja priča. Oni su oslobađali okupirani prostor što je to uticalo na deblokadu Bihaća, to je sasvim druga priča. Nisu to radili zbog Bihaća i BiH nego zbog svojih potreba da oslobađaju svoju teritoriju. To je suština priča – prokomentirao je Abdić za Hayat.
Mini market
POLITIČKI BROD SDP-a I NiP-a PORINUT U SARAJEVU NASUKAO SE U KRAJINI: Hamdija Abdić Tigar za “SB” - “Oni kad te opkole...“
18. Maj 2025
Mini market
GORE DRUŠTVENE MREŽE: Brojne reakcije nakon što je Hamdija Abdić Tigar poslao poruku Zukanu Helezu...
14. Mar. 20253
Vijesti
HAMDIJA ABDIĆ TIGAR UPOZORIO DODIKA: "Bolje da ne krećeš na Krajinu! Ko hoće rat..."
08. Mar. 20250
Politika
HAMDIJA ABDIĆ TIGAR ZA "SLOBODNU BOSNU" O NOVIM BESMISLICAMA ZORANA MILANOVIĆA: „Da me 5. augusta 1995. nisu zaustavili došao bih do Karlovca, a ja sam...“
27. Feb. 2024
Auto
UTAKMICA JOŠ NIJE ZAVRŠENA: Iako je elektrifikacija prioritet, to ne znači da će se ugasiti sve što...
Prije 49 min0
Show
OVO JE ŽANR U KOJEM BI SE STEVEN SPIELBERG ŽELIO OKUŠATI: "Nadam se da ću jednog dana to i napraviti"
Prije 1h0
Hronika
NOVE INFORMACIJE IZ ISTOČNE HERCEGOVINE: "Na požarištu u trebinjskim brdima situacija je trenutno stabilna, ali su..."
Prije 1h0
Kultura
TUŽNA VIJEST IZ BEOGRADA: Preminuo glumac, reditelj i književnik Čedomir Petrović - "Njegove uloge bile su..."
Prije 2h0
Vijesti
PROCURILE DOBRO SKRIVANE INFORMACIJE: Amerikanci zaustavili Schmidtovo nametanje, evo šta je bio pripremio...
15. Jul. 20252
Vijesti
ŠTA SE DOGAĐA U REPUBLICI SRPSKOJ: U Centru za obuku u Zalužanima ministar Karan sazvao...
14. Jul. 20250
Vijesti
NiPOTIZAM I RENESANSA: Kako je ministar Konaković u samo jednom mjesecu pozapošljavao rodice, supruge, kćerke, bratiće, komšije...
14. Jul. 20256
Vijesti
MUK U ČOVIĆEVIM REDOVIMA: Nema ulaska u Europsku uniju s takozvanim "legitimnim predstavnicima"...
14. Jul. 20252
trenutak ...
Komentari - Ukupno 17
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.