Hronika
DANAS POČINJE NOVO SUĐENJE U SLUČAJU DŽENAN MEMIĆ: "Dolazi vrijeme u kojem više niko nije nedodirljiv"
16. Maj 20231
Feraget kaže da je akcija u toku.
Vijesti
02. Sep. 2022 02. Sep. 2022
3
Nakon što je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine pokrenulo istragu za ubistvo Dženana Memića uslijedila su privođenja policajaca koji se dovode u vezu sa ovim predmetom, potvrdio je za N1 Ifet Feraget, pravni zastupnik porodice Memić.
Feraget kaže da je akcija u toku.
“Privode se policajci koji se dovode u vezu sa ovim slučajem u okviru istrage Tužilaštva BiH”, kazao je za N1 Feraget.
"Policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo pod direktnim nadzorom postupajućih tužilaca Tužilaštva Bosne i Hercegovine provode određene istražne aktivnosti koje uključuju i saslušanje određenog broja osoba u predmetu 'Dženan Memić'.
U cilju zaštite interesa istrage, u ovom momentu, nismo u mogućnosti davati više informacija", naveli su iz MUP-a KS.
Također, Feraget dodaje da borba porodice Memić traje već sedam godina i da je konačno vrijeme da ovaj slučaj dobije epilog.
Podsjećamo, pod lupom istražnih organa Tužilaštva BiH nalazi se i Dalida Burzić, sutkinja Suda BiH nekadašnja glavna sarajevska kantonalna tužiteljica koja je rukovodila ovom institucijom u vrijeme stradanja Dženana Memića. Sada je Ured disciplinskog tužioca Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH zatražio njenu suspenziju dok se ne okonča istraga u ovom predmetu.
Tužilaštvo KS je u konačnici optužnicu za smrt Dženana Memića tretirao kao saobraćajnu nesreću što je pravosnažnom presudom odbačeno.
Potom je Tužilaštvo BiH podiglo optužnicu za organizovani kriminal u ovom slučaju a na optuženičkoj klupi nalazi se i Alisa Mutap koja je tragične noći bila sa Dženanom i jedini svjedok događaja i koja od tada tvrdi da ima amneziju.
Hronika
DANAS POČINJE NOVO SUĐENJE U SLUČAJU DŽENAN MEMIĆ: "Dolazi vrijeme u kojem više niko nije nedodirljiv"
16. Maj 20231
Vijesti
SLUČAJ "DŽENAN MEMIĆ": Ukinuta presuda, sljedeći pretres pred Apelacionim vijećem
23. Mar. 20230
Hronika
ADVOKAT IFET FERAGET: "Obrazloženje sudije Perića mi daje za pravo da se pitam jesmo li sjedili u istoj sudnici" (VIDEO)
26. Nov. 20223
Vijesti
FERAGET NAKON PRESUDE NA SUDU BiH: Odgovorno vam tvrdim – Dženan Memić je tu noć ubijen
24. Nov. 20224
Svijet
NATO NAJAVIO NAJVEĆU AVIO-VJEŽBU U HISTORIJI: Učestvuje 10.000 vojnika i 250 aviona iz 25 zemalja
Prije 15 min0
Vijesti
"SB" ISPRED SUDA BiH: Doktor Kemal Dizdarević došao na ročište u slučaju “Dženan Memić” (FOTO)
Prije 20 min0
Kultura
EMIR KUSTURICA O SVEMU POMALO: "Za ideju zajedništva zaslužan je Dodik, a RS je jedna vrsta vremenske mašine..."
Prije 20 min0
Gastro
PLAZMA KOCKE SA KIKIRIKI PUTEROM: Kako vikendom tako i radnim danima, ukusno je i jednostavno za napraviti
Prije 25 min0
Vijesti
OVO NE PAMTE NI NASTARIJI: Evo kakvo nas vrijeme očekuje u narednih 15 dana…
06. Jun. 20230
Vijesti
DRAMA U SDP-u: Nikšić zatečen ostavkama na sjeveroistoku BiH, na pomolu sličan scenarij i u drugim sredinama…
06. Jun. 20232
Vijesti
PROFESOR HUSNIJA KAMBEROVIĆ: "Alija Izetbegović je bio spreman na podjelu Bosne i Hercegovine, Haris Silajdžić je bio za stvaranje..."
Prije 4h20
Vijesti
DRAGAN ČOVIĆ UZBURKAO DUHOVE: Pogledajte šta je lider HDZ-a BiH rekao o izboru Željka Komšića, bošnjačkim političarima i odnosu s visokim predstavnikom…
Prije 7h3
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.