Regija
ALEKSANDAR VUČIĆ, IZ KOPENHAGENA: "Ne možete zbog jedne kompanije da izgubite sve banke. Biće mnogo problema..."
02. Okt. 20250
Vucić je na zajedničkoj konferenciji za novinare sa slovenačkim predsjednikom Borutom Pahorom tako odgovorio na pitanje novinara slovenčke televizije o tome da li će Srbija uvesti sankcije Rusiji.
Regija
03. Sep. 2022 03. Sep. 2022
2
"Zahvalan sam Pahoru koji pokušava da razumije poziciju Srbije i sit sam svih iz Evrope i svijeta ko će gdje da mi lupa šamare, vodiću Srbiju u skladu sa njenim interesima", poručio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.
On je rekao danas da Srbija ima obavezu da se priključi evropskoj vanjskoj politici neposredno pred članstvo u EU, a da Srbiju još niko nije obavijestio da je pred članstvom niti vidi da planiraju je obavijeste.
Vucić je na zajedničkoj konferenciji za novinare sa slovenačkim predsjednikom Borutom Pahorom tako odgovorio na pitanje novinara slovenčke televizije o tome da li će Srbija uvesti sankcije Rusiji.
"Ja sam bio siguran da će slovenačke medije da interesuju naši odnosi, a svi žele da se Srbija pridruži sankcijama", primijetio je Vučić.
On je zamolio da se stave u poziciju Srbije i pokušao primjerom da objasni tu situaciju.
"Kako da objasnim građanima da uvodimo sankcije protiv Rusije koja nije prekršila teritorjalni integritet Srbije, a ne protiv Slovenije koja je to učinila", upitao je Vučić.
On je dodao da je Sloveniju naveo kao primjer i da sa tom zemljom Srbija ima dobre odnose, ali da bi slično mogao da kaže i za druge zemlje kao što su SAD, Njemačka, Francuska... da ne misle da njih ne smije da pomene.
"Šta da misle građani molim vas da se stavite u naše cipele. Da razmislite dobro šta je realno", rekao je Vučić i dodao da je i dalje većina zemalja na strani međunarodnog prava, povelje UN i rezoluciju 12 44, odnosno da 79,8 posto svjetskog stanovništva ne priznaje tzv. Kosovo.
"Nisu završili oni koji misle da su završili", poručio je Vučić i dodao da je sa Pahorom zato razgovarao kako da se problemi prevazilaze na miran način i naglasio da je u tom kontekstu podrška Slovenije veoma važna.
                            
                        Regija
ALEKSANDAR VUČIĆ, IZ KOPENHAGENA: "Ne možete zbog jedne kompanije da izgubite sve banke. Biće mnogo problema..."
02. Okt. 20250
                            
                        Regija
"KO ČEKA, TAJ I DOČEKA...": Pogledajte šta je Aleksandar Vučić rekao nakon pada nadstrešnice u Novom Sadu...
02. Okt. 20250
                            
                        Regija
"ČUDOTVORAC" S ANDRIĆEVOG VENCA: Predsjednik Srbije po sedmi put obmanuo javnost...
27. Sep. 20250
                            
                        Regija
NOVE GLAVOBOLJE ZA VUČIĆA: Studenti najavili masovni protest, na ulice izlaze...
04. Sep. 20250
Politika
ČOVIĆ U ZAGREBU KOD PLENKOVIĆA: Razgovor o energetici i izbornom zakonu!
Prije 10 min0
Ekonomija
AMKO MARKETI: Naših 30 godina uz nagrade koje darujemo vama!
Prije 10 min0
Politika
SDA U NEVJERICI: "Usred blokade države, Trojka služi interesima HDZ-a i SNSD-a!"
Prije 23 min0
Evropa
REFORME SE ISPLATE: EU pozdravlja napredak u pregovorima o proširenju s Crnom Gorom, Albanijom, Moldavijom i...
Prije 24 min0
Regija
STIGLA TAČNA PROCJENA: Jučerašnji skup u Novom Sadu bio je najveći u istoriji grada
02. Nov. 20250
Regija
SNIMKE IZ RATNE ZONE U CENTRU BEOGRADA: Bivši reprezentativac Srbije brutalno bačen na pod i uhapšen, pogledajte ko su ljudi koji su ga napali...
03. Nov. 20250
Regija
POGLEDAJTE KO JE VIĐEN JUTROS ISPRED ĆACILENDA, GRAĐANI OGORČENI: "Sramota me koliko sam ga voljela..." (VIDEO)
Prije 20h0
Regija
ORBAN JEDINI OD DRŽAVA EU NIJE POSLAO OŠTRU PORUKU VUČIĆU: "Samo ti maši zastavim velike Mađarske, nećeš još dugo"
01. Nov. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.