Ekonomija
TEŠKI DANI ZA NJEMAČKOG GIGANTA: Proizvođač najpoznatijih baterija pred gašenjem pogona, povjerioci spašavaju samo dio poslovanja
Prije 21 min0
Članovi Udruženja civilnih žrtava rata Mostara danas su posjetili mjesto Grabovica i odali poštovanje ubijenim civilima.
Društvo
09. Sep. 2022 09. Sep. 2022
0
Među njima i Sanela Kuko i Adnin Hasić, koji su svoje najbliže izgubili u zločinima počinjenim na Uborku i Sutini.
Ovim povodom prenosimo dojmove i poruku Sanele Kuko, koju je podijelila na društvenim mrežama:
"Došli smo ranije. Adnin, Branko, Edin i ja. Svako od nas sa svojim ožiljcima rata.
Šutimo. Progovorimo poneku da odagnamo misli o ljudskom zlu. I kaže mi Adnin: Ja kao da smo na Uborku, treperim. Kažem: I ja isto. Kao da je moj neko ubijen.
Šutimo. Sretnemo se sa ljudima koji godinama svoju tugu i nezadovoljstvo radom tužiteljstava nose u sebi.
U tugama smo bliski. U nezadovoljstvu rada tužiteljstava isto.
Tako 30, 29, i ko zna koliko još godina.
Jer na kraju ti se čini da biješ bitku s vjetrenjačama.
I poželiš dići ruke i pobjeći od svega.
Pitaju me često: Kako možeš ići na te godišnjice.
Mogu. Voljela bih da nas više ide, posebno onih koji misle da je rat neka zanimljiva igra u kojoj pobjeđuju.
Rat je igra u kojoj gubiš. Jer rat igraju veliki s malim igračima. Ti si mali igrač. Otiđi na neku godišnjicu. Vidjet ćeš.
I shvatit ćeš kada čuješ riječi molitve Drugog, da Bog govori jezikom ljubavi, milosti. I to sve što tražiš od Boga, kojoj god vjeri da pripadaš, pozvan si dati drugima i svijetu.
E tu je rat. U tebi sa tim buntovnikom, egoistom, nacionalistom, šta god u sebi da prepoznaš.
Čovjek koji je u sebi izborio bitke, nema potrebu ratovati sa bilo kim. Taj je stvarni pobjednik.
Neka je mir svim nedužno ubijenim ljudima u ovoj zemlji i cijelom svijetu.
Živi će još dugo voditi unutrašnje bitke i borbe sa sistemom."
Ekonomija
TEŠKI DANI ZA NJEMAČKOG GIGANTA: Proizvođač najpoznatijih baterija pred gašenjem pogona, povjerioci spašavaju samo dio poslovanja
Prije 21 min0
Mini market
BORJANA KRIŠTO O VANDALIZMU U MEĐUGORJU: "Osuđujem današnje skrnavljenje mjesta molitve..."
Prije 28 min0
Vijesti
REISUL-ULEMA HUSEIN EF. KAVAZOVIĆ: "S ponosom se sjećamo generala Drekovića!"
Prije 29 min0
Hronika
SESTRA BRUTALNO PRETUČENOG MLADIĆA: "Dok je ustajao, rekao im je da ga ne tuku... a onda je krenulo brutalno nasilje"
Prije 35 min0
Društvo
BIVŠI MINISTAR ŠOKIRAO DODIKOV REŽIM: "Republika Srpska biološki nestaje. Velikom brzinom. Nema nas više od...!"
Prije 21h0
Društvo
SRAMOTNE SCENE IZ MOSTARA: Neko pred skokove ispustio kanalizaciju u rijeku? (VIDEO)
26. Jul. 20261
Društvo
USAMLJENA LJEPOTICA: Sedam puta građena, šest puta rušena
25. Jul. 20260
Društvo
ZOVU GA FOJNIČKI ROBINZON: Mujo živi sam u tri kuće, a dvije je sam napravio i to od drveta, voza ih gdje poželi (VIDEO)
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.