SP 2026
KAKVA DRAMA: Nizozemska vodila do sudačke nadoknade, Maroko izborio produžetke...
Prije 15 min0
O dojmovima je pisao na svom FB profilu.
Auto
12. Sep. 2022 12. Sep. 2022
1
Ovog vikenda u Slavoniji se održao Osijek Street Race na kojem je, među ostalima, nastupio i Mate Rimac. Tačnije, tri su Nevere stigle u predgrađe Osijeka, a u utrci ubrzanja okušao se i sam Rimac.
O dojmovima možemo čitati na njegovom Facebook profilu, gdje je pohvalio konzistentnost Nevere, a posebno izlaznu brzinu. 305 km/h je daleko više od deklarirane izlazne brzine, ali i brzina do sada postignutih u praksi.
Naime, nakon konstatacije kako je asfalt u Osijeku izuzetno loš, prolazak četvrtine milje s vremenom od 8.9 sekundi ili 0.4 sekunde lošije od rezultata iz Amerike mu se čini logičan. Međutim, ono što ga je iznenadilo svakako je postignuta izlazna brzina od čak 305 km/h.
Kad je pak publika u pitanju, njoj se zasigurno najviše dopao duel Rimčeve Nevere i poznatog slavonskog tunera Konopeka, koji je nastupio u modificiranom Audiju S2. Posebno dojmljiva bila je druga vožnja koja je završila pobjedom slavonskog tima. Mate Rimac je mišljenja kako je ovdje Nevera izgubila zbog greške vozača, odnosno njega.
(Index.hr)
SP 2026
KAKVA DRAMA: Nizozemska vodila do sudačke nadoknade, Maroko izborio produžetke...
Prije 15 min0
Jeste li znali
SAVRŠEN KUĆNI TRIK: Kako rashladiti dom bez trošenja struje i bez ulaganja u skupe uređaje...
Prije 19 min0
Zabava
HIT NA INTERNETU: Upitali Trumpa kako će završiti utakmica Bosna i Hercegovina – SAD...
Prije 21 min0
SP 2026
SARAJLIJA RADE BOGDANOVIĆ PRED KAMERAMA RTS-a: "Ovaj selektor je u pubertetu..."
Prije 32 min0
Auto
NORVEŽANIN KUPIO POLOVNI KINESKI HONGQI: "Ne znam da li da se smijem ili da plačem"
Prije 11h0
Auto
KARDINALNA GREŠKA: Pogledaje šta se dogodilo nakon što je vozač ostavio sunčane naočale iznad instrument table...
Prije 22h0
Auto
STRUČNJACI OTKRIVAJU: Ovo je pravi razlog zašto auto slabije radi na visokim temperaturama
28. Jun. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.