Rat u zalivu
DIPLOMATSKA UZBUNA: Svaki dogovor SAD-a i Irana mora garantovati sigurnost arapskih zemalja!
Prije 11 min0
(...) inspektora MUP-a KS Prašovića.
Hronika
28. Sep. 2022 28. Sep. 2022
0
Nakon ispitivanja osumnjičenog u predmetu Storage, koji se nakon višemjesečnog bjekstva, predao Tužilaštvu Bosne i Hercegovine, postupajući tužioci uputit će prema Sudu BiH prijedlog za određivanje mjere pritvora za osumnjičenog Darija Jekića, rođenog 1987. godine u Doboju, saopćeno je iz Tužilaštva BiH.
Pritvor će biti predložen zbog opasnosti od bjekstva osumnjičenog, opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao ometati istragu, prikrivati dokaze, te vršiti utjecaj na svjedoke ili saučesnike, kao i ponoviti krivično djelo ili dovršiti započeto.
Osumnjičeni je pod istragom i između ostalog se tereti da je kao član organizirane kriminalne skupine, komunicirajući putem aplikacije Sky, dogovarao i sudjelovao u teškim krivičnim djelima organiziranog kriminala, neovlaštenog međunarodnog prometa opojnim drogama marihuana i heroin u velikim količinama, kao i postavljanju eksplozivne naprave na objektu u na području Bosanske Gradiške.
Također, tužilac u predmetu kodnog naziva Insider, nakon ispitivanja osumnjičenog, uputit će prema Sudu BiH prijedlog za određivanje strogih mjera zabrane, koje uključuju i kućni pritvor za osumnjičenog Adisa Prašovića, rođenog 1979. godine u Sarajevu, uposlenog kao inspektor u policiji MUP-a KS.
Osumnjičeni je pod istragom zbog koruptivnih kaznenih djela, korištenja policijskih ovlasti i kapaciteta, za nezakonito dostavljanje informacija osobama iz krim-miljea te je potrebno da se udalji iz policijskih struktura, za vrijeme trajanja istrage.
Prijedlozi za određivanje mjera pritvora i zabrane, bit će u zakonskom roku, proslijeđeni Sudu BiH, saopćeno je iz Tužilaštva BiH.
Rat u zalivu
DIPLOMATSKA UZBUNA: Svaki dogovor SAD-a i Irana mora garantovati sigurnost arapskih zemalja!
Prije 11 min0
Politika
BITKA ZA PLINOVOD: Brisel protiv Washingtona preko leđa Bosne i Hercegovine – ko će kontrolisati ključni energent do 2028. godine?
Prije 12 min0
Svijet
ŠOKANTAN DOKUMENT PENTAGONA ISPLIVAO U JAVNOST: Američka vojska godinama planira kako da s ORUŽJEM upravlja vremenom
Prije 20 min0
Ekonomija
SVETLANA CENIĆ O PROBELIMA U ZENIČKOJ ŽELJEZARI: "Postoji rješenje, ali vlastima su privatni talovi važniji od javnog interesa"
Prije 22 min0
Hronika
DRAMA NA SAJMU KNJIGA: Žestok okršaj Domagoja Margetića i bivšeg obavještajca Edina Subašića (VIDEO)
24. Apr. 20260
Hronika
DETALJI PUCNJAVE U SARAJEVU: Poznat identitet ranjenih u bašti poznatog restorana, policija traga za Inajetovićem
24. Apr. 20260
Hronika
SMRT NA NOGOMETNOM TERENU: Ovo je fudbaler koji je danas preminuo u BiH
Prije 20h0
Hronika
CRNO JUTRO U SARAJEVU: Stravičan sudar u centru grada, među povrijeđenima i beba... (FOTO)
25. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.