ZAVRŠEN GRADSKI DERBI: Zrinjski slavio protiv Veleža i preuzeo lidersku poziciju

Aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine pogodili su mrežu Slaviše Bogdanovića iz prve ozbiljne prilike. Igrala se 10. minuta kada je Plemiće do vodstva doveo Almir Bekić, fenomenalnim udarcem koji je završio pod prečkom Veležovog gola.

• 12. Okt. 2022  12. Okt. 2022

• 0

Fudbaleri Zrinjskog slavili su minimalnu pobjedu u gradskom derbiju protiv Veleža i preuzeli prvo mjesto Premijer lige BiH.

Sastav Amara Osima došao je do daha u nastavku meča, poslije pritiska domaćih i prvu šansu kreirali su u 35. minuti. Nakon velike grepke Petra Sučića, u odličnoj prilici se našao Dženan Zajmović, ali defanzivac Zrinjskog Slobodan Jakovljević reaguje i ne dozvoljava napadaču Veleža šut poziciju.

Prvo poluvrijeme završeno je 1:0 za Zrinjski.

Nastavak susreta dva mostarska kluba nije donio previše uzbuđenja i na kraju je ostalo minimalnih 1:0 za Zrinjski.

Zrinjski je vezao petu pobjedu i sada su preuzeli lidersku poziciju Premijer lige BiH sa 27 bodova i utakmicom manje Širokog, koji je na drugom mjestu sa 25 bodova.

Velež je ostao na 7. poziciji sa 16 bodova.

Naredno kolo obje ekipe igraju 16. oktobra. Zrinjski će gostovati Leotaru na Policama, a Velež u Gabeli dočekuje Slobodu.