Vijesti
SEAD NUMANOVIĆ ZA 'ISTRAGU SEDMICE' O ŠANSI DA EUFOR UHAPSI DODIKA: "Ne sanjajte snove" (VIDEO)
18. Maj 20250
Izricanju presude prisustvovali su članovi porodica žrtava, a presuda je prvostepena.
Hronika
21. Okt. 2022 21. Okt. 2022
3
U toku je izricanje presude pred sudom BiH u predmetu Luka Dragičević i ostali (slučaj ratnog zločina u Štrpcima), a kako saznajemo, sedmorica optuženih proglašeni su krivim i osuđeni na po 13 godina zatvora.
Izricanju presude prisustvovali su članovi porodica žrtava, a presuda je prvostepena.
Podsjećamo, optuženi su Luka Dragičević, Obrad i Novak Poluga, Petko Inđić, Radojica Ristić, Miodrag Mitrašinović, Dragan Šekarić i Oliver Krsmanović, koji su jučer uhapšeni u akciji Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA).
Oni su optuženi su za ubistva 20 putnika u Višegradu otetih 27. februara 1993. godine iz voza u Štrpcima. Prema optužnici, Dragičević je bio komandant Druge podrinjske lake pješadijske brigade Vojske Republike Srpske (VRS), a ostali optuženi bili su pripadnici ove čete.
Podsjećamo, zločin u Štrpcima desio se 27. februara 1993. godine kada su pripadnici srpskih paravojnih jedinica pod komandom Milana Lukića, oteli grupu putnika iz voza 671 na relaciji Beograd–Bar. Putnici su nakon toga likvidirani.
(Klix.ba)
Vijesti
SEAD NUMANOVIĆ ZA 'ISTRAGU SEDMICE' O ŠANSI DA EUFOR UHAPSI DODIKA: "Ne sanjajte snove" (VIDEO)
18. Maj 20250
Politika
DODIKOV ADVOKAT GORAN PETRONIJEVIĆ: "Lično ne očekujem ništa dobro od drugostepenog postupka, ali..."
04. Maj 20250
Politika
VOŽD JE NA KOLJENIMA, POTUČEN I OVO SU MU ZADNJI TRZAJI: SIPA nije problem Dodiku – njegov problem je RS koja ga je prerasla
29. Apr. 20250
Vijesti
ŽELJKO KOMŠIĆ ZA CRNOGORSKE MEDIJE: "Dodik živi u smiješnom uvjerenju da Trump uopšte zna da on postoji, država ima kapacitet da ga uhapsi, ali…"
23. Mar. 20250
Svijet
TOKOM RAZGOVORA SA AMERIČKIM SENATORIMA, MARK RUTTE UPOZORIO: "Tako da telefonirajte Vladimiru Putinu i..."
Prije 12 min0
HiTec
SRCE KUCA TIKTOK: Drama oko moguće zabrane aplikacije sa 170 miliona korisnika u SAD-u mogla bi dobiti rasplet...
Prije 26 min0
Ekonomija
TUNEL KVANJ - BUNA: Strateški projekat koji skraćuje put prema Hrvatskoj (VIDEO)
Prije 32 min0
Politika
ŽELJKA CVIJANOVIĆ NEKA SE MALO ODMORI: Na osnovu člana V. stava (2) b. Ustava BiH, Željko Komšić od sutra je...
Prije 36 min0
Hronika
SAM KRENUO NA IZRAELSKU VOJSKU: Palestinski borac prišao tenkovima, a zatim kroz otvore... (VIDEO)
13. Jul. 20250
Hronika
UŽASNE VIJESTI OVO JUTRO STIŽU IZ TUZLE: Na magistralnom putu u blizini glavne autobuske stanice...
13. Jul. 20251
Hronika
OD JEZIVIH POVREDA UMRLA NA LICU MJESTA: Ovo je djevojka koja je prevozila daske, pa tragično nastradala
13. Jul. 20250
Hronika
PRONAŠLI GA SUSJEDI: Hrvat izboden nasmrt ispred svoje luksuzne vile
Prije 8h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.