Sport
SVAŠTA JE VEĆ PROŠAO: Ostavili ga kao bebu ispred samostana, trpio uvrede, a sad se oglasio usred skandala (VIDEO)
11. Feb. 20260
- Lopta je stala, ali moje emocije nisu. Hvala svima na sjajnoj avanturi - kratko je napisao Ribery na društvenim mrežama na nekoliko jezika.
Sport
21. Okt. 2022
0
Francuska fudbalska zvijezda Franck Ribery potvrdio je danas na društvenim mrežama da je prekinuo bogatu sportsku karijeru zbog ponavljajućih problema sa koljenom.
Tridesetdevetogodišnjak, koji je ostavio najveći trag u redovima minhenskog Bayerna, posljednju utakmicu kao član Salernitane odigrao je sredinom augusta protiv Rome.Ribery se 14. augusta, u drugom poluvremenu utakmice prvog kola italijanskog prvenstva protiv Rome, povrijedio i obnovio povredu koljena. Medicinske prognoze nisu bile obećavajuće, a i list L'Equipe je početkom oktobra objavio kraj njegove igračke karijere.
- Lopta je stala, ali moje emocije nisu. Hvala svima na sjajnoj avanturi - kratko je napisao Ribery na društvenim mrežama na nekoliko jezika.
U Salernitani su, kako prenosi francuska novinska agencija AFP, odlučili da zadrže Riberyja u klubu, ali njegova uloga još nije otkrivena. Spominje se i trenerska funkcija.
Sa Francuskom, za koju je odigrao 81 utakmicu i postigao 16 golova, Ribery je bio viceprvak Svjetskog prvenstva 2006., a nastupio je i na SP 2010. u Južnoj Africi i na dva evropska prvenstva 2008. i 2012. U svojoj klupskoj karijeri, pored Bayerna i Salernitane, gdje je prešao prošlog septembra, branio je i boje Marseillea, Fiorentine, Metza, Galatasaraya, Bresta i Boulogne-sur-Mera.
Za bavarskog velikana upisao je 425 nastupa u svim takmičenjima. Postigao je 124 gola i upisao 182 asistencije. U profesionalnoj karijeri ukupno je odigrao 632 utakmice u kojim se 151 put upisao kao i 224 puta kao asistent, prenosi STA.
Sport
SVAŠTA JE VEĆ PROŠAO: Ostavili ga kao bebu ispred samostana, trpio uvrede, a sad se oglasio usred skandala (VIDEO)
11. Feb. 20260
Sport
JOŠ JEDNA LEGENDA ZAVRŠILA KARIJERU: Franck Ribery okačio kopačke o klin
07. Okt. 20220
Sport
OVO SE RIJETKO VIĐA: Pogledajte golčinu godine u izvedbi velemajstora Francka Riberyja… (VIDEO)
28. Jun. 20200
Sport
TEŠKA ŽIVOTNA PRIČA: Kao bebu ga ostavili na ulici, rugali mu se, sad je legenda
27. Maj 20200
Svijet
DUBAI NA KOLJENIMA: Od 20 miliona turista do sablasno praznih restorana
Prije 2h0
Rat u zalivu
BAHREIN NA UDARU "PRIJATELJSKE VATRE": Historija se ponavlja – Američki Patriot zakazao i pogodio kuću u Manami (VIDEO)
Prije 2h0
Rat u zalivu
SNIMAK OBARANJA "UBICE TENKOVA": Iranska PVO ne prašta, američki ponos pao u more (VIDEO)
Prije 3h0
Rat u zalivu
SMRTNA ZAMKA U PERZIJSKOM ZALJEVU: Teheran pripremio pakleni doček za američke marince
Prije 3h0
Sport
"ZARATIO" S OCEM I NAPUSTIO REPREZENTACIJU: Bosna i Hercegovina sada slavi, a njega su zauvijek otpisali
02. Apr. 20260
Sport
AMERIČKI MEDIJI PISALI O SLAVLJU ISPRED VJEČNE VATRE: "Ovakva strast prema reprezentaciji rijetko gdje može da se vidi"
01. Apr. 20260
Sport
ZDRAVKO MAMIĆ NE MOŽE ZADRŽATI EMOCIJE: "BiH sad ima nezaustavljivu reprezentaciju, idemo u četvrtfinale Svjetskog prvenstva"
01. Apr. 20260
Sport
"HVALA BOSNO": Talijanski novinar podijelio priču iz Zenice koju će pamtiti cijelog života - "Moram vam ispričati..."
01. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.