Politika
MIRKO ŠAROVIĆ POTPUNO OTVORENO: "Izlazak iz Dejtona je samoubistvo za RS, pobjeda Branka Blanuše mogla bi biti prekretnica"
30. Jan. 20261
"Kao predsjednik stranke imam najveću odgovornost. Moja odluka je da da se podnosi ostavka, a isti stav imaju i svi članovi predsjedništva. Od danas funkcionišemo u tehničkom mandatu,” rekao je Šarović u obraćanju novinarima.
Vijesti
03. Nov. 2022
2
Mirko Šarović predsjednik SDS-a obratio se novinarima nakon sjednice predsjedništva stranke.
“Glavna tema sastanka bila je rasprava o izbornim rezultatima. Rasprava je bila duga jer imamo konačne rezultate.Ovo je pravi trenutak da saopštimo neke svoje dalje korake.Stav svih nas ovdje je da su izborni rezultati loši. Da su naša očekivanja bila mnogo veća. Ali ovo je realna procjena i da je na ovaj način saopštavamo. Nismo tražili nikakve alibije za sve nivoe.Kao predsjednik stranke imam najveću odgovornost. Moja odluka je da da se podnosi ostavka, a isti stav imaju i svi članovi predsjedništva. Od danas funkcionišemo u tehničkom mandatu.” rekao je Šarović u obraćanju novinarima.
Šarović je zatim govorio o daljim koracima i odlukama koji se tiču stranke, te još jednom potvrdio da su ostavke dali i ostali članovi predsjedništva SDS-a.
Politika
MIRKO ŠAROVIĆ POTPUNO OTVORENO: "Izlazak iz Dejtona je samoubistvo za RS, pobjeda Branka Blanuše mogla bi biti prekretnica"
30. Jan. 20261
Vijesti
MIRKO ŠAROVIĆ OGOLIO VOŽDA: "Pobjeda Blanuše je STRAVIČNA poruka Dodiku! Okružen je teškim obezbjeđenjem, plaši se rasula" (VIDEO)
24. Jan. 20260
Politika
MIRKO ŠAROVIĆ NAJAVLJUJE: 2026. je posljednja godina vlasti SNSD-a!
29. Nov. 20250
Politika
MIRKO ŠAROVIĆ OHLADIO DODIKA I DRUŽINU: "Dok je SNSD na vlasti biće i OHR-a"
18. Nov. 20250
Svijet
STARMER OPET RAZOČARAO TRUMPA: Velika Britanija neće podržati blokadu Hormuškog tjesnaca
Prije 12 min0
Hronika
MUP HNK U AKCIJI: Pronađen laboratorij za uzgoj marihuane
Prije 20 min0
Sport
FIFA OZBILJNO RAZMIŠLJA O OVOME: Italija će dobiti još jednu šansu za plasman na Svjetsko prvenstvo?
Prije 31 min0
Evropa
LEKCIJA ZA BALKANSKE DIKTATORE: Orbanov poraz dokazao da populizam ima rok trajanja
Prije 38 min0
Vijesti
DODIK SE LOŠE PROVEO U STRASBOURGU: Ništa od obustave sudske odluke o oduzimanju mandata
10. Apr. 20260
Vijesti
OŠTAR ISTUP BAKIRA IZETBEGOVIĆA: "Njegov politički odlazak uvjet je za promjenu vlasti..."
12. Apr. 20263
Vijesti
DRAMA NA GRANICI S HRVATSKOM: Na hiljade odbijenih ulazaka, razlog je...
11. Apr. 20260
Vijesti
OVAKAV DEBAKL VIKTORA ORBANA NIKO NIJE OČEKIVAO: Stigli najnoviji rezultati izbora u Mađarskoj, pogledajte kako izgleda raspodjela mandata u parlamentu...
Prije 7h2
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.