Regija
DIREKTNO, IZ BRUXELLESA: "Srbija ušla u fazu represije, Vučićeva vladavina nije za..."
10. Sep. 20250
Kako prenose srbijanski mediji, Srbija je jutros ponuđeno rješenje odbila jer je, kako navode izvori iz Brisela, "ponižavajuće za Srbiju".
Regija
21. Nov. 2022
6
Na jutrošnjem sastanku koji je sazvala Evropska unija s predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i premijerom Kosova Albinom Kurtijem ponovo nema dogovora.
Kako prenose srbijanski mediji, Srbija je jutros ponuđeno rješenje odbila jer je, kako navode izvori iz Brisela, "ponižavajuće za Srbiju".
Predloženo rješenje trebalo bi derogirati Briselski sporazum, što Srbija, tvrde izvori srbijanskih medija, nije mogla prihvatiti.
"Očekuju nas, po svemu sudeći, teški i neizvjesni dani, posebno na sjeveru Kosova", kaže izvor “Blica”.
Visoki povjerenik EU-a za vanjsku politiku Jozep Borell i posebni izaslanik EU-a za dijalog Miroslav Lajčak prvo su se sastali s Kurtijem, a zatim s Vučićem.
Fokus sastanaka je iznalaženje izlaza iz aktualne krize i izbjegavanje bilo kakve eskalacije i napetosti na terenu, s naglaskom na problematiku registarskih oznaka, saopćila je Evropska služba za vanjske poslove (EEAS).
Nakon odvojenih susreta trebao bi uslijediti zajednički sastanak, stoji u saopćenju iz Brisela.
Regija
DIREKTNO, IZ BRUXELLESA: "Srbija ušla u fazu represije, Vučićeva vladavina nije za..."
10. Sep. 20250
Regija
POTPUNI DEBAKL: Vučić pozvao pristalice da izađu na ulice širom Srbije, evo šta se dogodilo...
01. Sep. 20250
Regija
VUČIĆ OPET NAPRAVIO PRESS KONFERENCIJU SAMO ZA SVOJE MEDIJE: Nije htio da odgovori na pitanje novinarke N1
17. Avg. 20250
Regija
SNIMAK NA DRUŠTVENIM MREŽAMA OTKRIVA SVE: Evo šta je prethodilo hapšenju studentkinje Nikoline, kojoj je komandant JZO Kričak pretio silovanjem
17. Avg. 20250
Zdravlje
SAD JE NJIHOVO VRIJEME: Zbog ovoga je dobro svakoga dana pojesti nekoliko šljiva...
Prije 17 min0
Društvo
SRBUJ, MAKAR SLAMU JEO: U Srbiji i RS-u danas se obilježava novoustanovljeni praznik...
Prije 35 min0
Mini market
„SAMO ŠTO BAJA NIJE PATRIOTA, NEGO OKORJELI KRIMINALAC...“: Gore društvene mreže nakon istupa Željke Cvijanović...
Prije 50 min0
Vijesti
VEHID ŠEHIĆ, BIVŠI ČLAN CIK-a BiH: "Vidjet ćemo da li će visoki predstavnik reagovati i ovaj put..."
Prije 1h0
Regija
ZORAN MILANOVIĆ POTPUNO OTVORENO: "Hrvatska bi bez novca iz EU bila u bunaru"
12. Sep. 20250
Regija
POTPUNI HAOS U SRBIJI: Vučićevom aktivisti ispao popis imena ucjenjenih, pročitan je na razglasu...
14. Sep. 20250
Regija
VOJNI ANALITIČAR MARINKO OGOREC: Raspoređivanje ruskih raketnih sistema uz granicu predstavlja...
Prije 22h0
Regija
KO STOJI IZA "ISKRE" KOJA JE ZAPALILA SRBIJU: Sve neodoljivo podsjeća na jedan scenarij
Prije 13h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 6
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.