Evropa
EVROPSKA UNIJA OPTEREĆENA IZBJEGLICAMA IZ UKRAJINE: Stiglo ih više od 4,3 miliona
Prije 11 min0
(...) pokrenule vježbe borbene gotovosti svih kategorija pripadnika vojske.
Evropa
06. Dec. 2022 06. Dec. 2022
1
Kako je saopćilo bjelorusko ministarstvo odbrane, vježbe se održavaju u skladu sa planom obuke.
Vojska je počela planiranu obuku borbene gotovosti.
Mjere koje su u toku su u skladu sa predviđenim planom obuke i sticanja vještina novih regruta, navodi se u saopćenju Ministarstva, prenosi Tass.
Kako se navodi, primarni ciljevi vježbi su unapređenje operativnosti vojnih komandnih centara, unapređenje praktičnih vještina komandanata kao i obuka kadrova za djelovanje u različitim okruženjima.
Predsjednik Bjelorusije Aleksandar Lukašenko je ranije više puta ponovio da Bjelorusija nema potrebe za mobilizacijom.
Ministarstvo odbrane Bjelorusije saopćilo je početkom oktobra da bi u slučaju potrebe moglo da mobiliše 500.000 obučenog osoblja.
Evropa
EVROPSKA UNIJA OPTEREĆENA IZBJEGLICAMA IZ UKRAJINE: Stiglo ih više od 4,3 miliona
Prije 11 min0
Regija
NAJAVIO DA ĆE SE PONAŠATI KAO TRUMP I ORBAN: Janša zaprijetio da će ukinuti finansiranje nevladinih organizacija
Prije 17 min0
Vijesti
PROGNOZA NEDIMA SLADIĆA: Šta donosi temperaturni preokret u bh. gradovima?
Prije 23 min0
Ekonomija
NJEMAČKA U VELIKOM PROBLEMU: Širi se talas stečaja firmi
Prije 32 min0
Evropa
ORBAN U TOTALNOM ČUĐENJU NAKON OVOG POTEZA: Skroz je zbunjen, zavladala tišina šoka
Prije 22h0
Evropa
SPECIJALCI OBUČENI U NAJSUROVIJIM USLOVIMA NA SVIJETU ČEKAJU DA UDARE NA TRUMPA: Žive na -40 u MRAKU, prvo PUCAJU, pa postavljaju pitanja (FOTO + VIDEO)
Prije 19h0
Evropa
PUTIN JE BIJESAN, A ROBERT BARIĆ ZNA I ZAŠTO: "Velika Britanija može jednim projektilom uništiti Rusiju"
10. Jan. 20260
Evropa
PROCURILI MRAČNI DETALJI KRIMINALNE IMPERIJE U ALPAMA: Ko su vlasnici kluba smrti u Crans-Montani?
10. Jan. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.