Regija
SABORSKA ZASTUPNICA OŠTRO: "Ustašluk se širi kao kuga, HDZ je stao iza toga"
Prije 16 min0
(...) od 9. januara.
Politika
13. Jan. 2023 13. Jan. 2023
1
Savjetnik predsjednika RS-a Radovan Kovačević rekao je da je "krajnje vrijeme da se prestane sa prijetnjama RS-u".
"RS će nastaviti da slavi svoje praznike", kaže Kovačević.
"RS uvažava Dejtonski mirovni sporazum, uvažava Ustav BiH i sve ono što u Ustavu BiH piše. To što postoje oni koji odluke donose u potpunosti mimo Ustava BiH i očekuju da RS takve odluke poštuje je potpuno neki drugi problem. To nije problem RS-a nego onih koji takve stvari nameću", rekao je Kovačević, reagujući na poziv evropskih parlamentaraca da se uvedu sankcije Miloradu Dodiku i zvaničnicima RS-a zbog proslave 9. januara.
Kovačević kaže da sve ono što piše u Ustavu BiH, RS i njeni zvaničnici će poštovati i da to za njih neće nikada biti problem.
Kovačević veli RS neće odustati od 9. januara.
"Nijedan sud ni bilo kakva institucija niti bilo kakav parlament neće moći da promijene istorijske činjenice kada je nešto nastalo, a RS je nastala 9. januara u miru prije izbijanja građanskog rata u BiH", podsjetio je Kovačević.
Regija
SABORSKA ZASTUPNICA OŠTRO: "Ustašluk se širi kao kuga, HDZ je stao iza toga"
Prije 16 min0
Evropa
ZATRAŽILA HITAN PREKID VATRE: Italijanska premijerka Giorgia Meloni osudila izraelske napade na novinare
Prije 28 min0
Vijesti
OPĆINSKI SUD U SARAJEVU: Amir Zukić osuđen na godinu dana zatvora zbog nezakonitog zapošljavanja
Prije 39 min0
Hronika
AKCIJA "SPRINTER": Uhapšene dvije osobe, pronađena droga
Prije 47 min0
Politika
IGOR CRNADAK PRELOMIO: "Molim sve predstavnike medija da razumiju što u ovakvoj teškoj i opasnoj situaciji po RS..."
25. Avg. 20250
Politika
BOTOVI SU PALI NA TJEME: Kome smeta "ljevičar" Haris Zahiragić i zašto je postao trn u oku "najpoznatijeg SDA bota"
24. Avg. 20251
Politika
PAD CRNOG JASTREBA: Milorad Dodik će pokušati izazvati haos, ali zna šta će se nakon toga dogoditi...
26. Avg. 20250
Politika
TEŠKI DANI ZA VOŽDA IZ LAKTAŠA: Nakon presude i smjene, Milorad Dodik u novim problemima...
25. Avg. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.