Ekonomija
NEREALNE CIJENE NEKRETNINA: Preskupi stanovi u ovom bh. gradu, kvadrat ide i do 6.000 maraka
22. Feb. 20250
"Kada je riječ o starogradnji, cijena kvadrata kreće se od 2.500 pa do 5.000 KM za renovirane stanove", kazao je Kadić i dodao da Sarajevu nedostaje veliki broj stanova.
Ekonomija
25. Jan. 2023 25. Jan. 2023
0
Cijene na tržištu nekretnina u konstantnom su rastu, pa su tako i u Sarajevu porasle za čak 30 posto.
Haris Kadić, agent za nekretnine iz agencije „Stanpromet“, kazao je da cijena kvadrata, posebno u najatraktivnijim dijelovima Sarajeva, sigurno neće padati pa, ukoliko građani žele investirati novac u nekretnine, sada je pravo vrijeme.
"Bojim se da se cijene nikad neće vratiti na staro", rekao je Kadić za Avaz.
Najprodavaniji su manji, jednosobni stanovi, od 30 do 40 kvadrata, a zatim dvosobni od 55 do 70 kvadrata. Tržište nekretnina u BiH fokusirano je na Sarajevo, a cijena kvadrata novogradnje u centru dostiže i do 8.500 KM.
"Kada je riječ o starogradnji, cijena kvadrata kreće se od 2.500 pa do 5.000 KM za renovirane stanove", rekao je Kadić i dodao da Sarajevu nedostaje veliki broj stanova.
Govoreći o dijaspori, Kadić je kazao da je zabilježen veći broj kupaca iz Sjedinjenih Američkih Država, a razlog za to je jačanje dolara.
"Mi smo primijetili veći broj kupaca iz Amerike, Kanade, tamo gdje je dolar bio glavno platežno sredstvo, iz razloga što je dolar porastao pa su ljudi investirali", zaključio je Kadić.
Ekonomija
NEREALNE CIJENE NEKRETNINA: Preskupi stanovi u ovom bh. gradu, kvadrat ide i do 6.000 maraka
22. Feb. 20250
Šareni svijet
PRODAJU STAN OD SAMO DEVET KVADRATA, IMA KUPATILO, KUHINJU I SOBU: Pogledajte kako to izgleda uživo
11. Jan. 20250
Ekonomija
HOĆE LI BALON KONAČNO PUĆI: Smanjen promet nekretninama, EVO šta kažu agenti
14. Dec. 20240
Ekonomija
VRTOGLAVE CIFRE NEKRETNINA: Evo koliko koštaju najskuplji stan i kuća u Bosni i Hercegovini
23. Nov. 20240
Društvo
MUFTIJSTVO ZABRINUTO: Mostar nije Kordićevo vlasništvo
Prije 25 min0
Zabava
ADAM ADAKTAR OTKRIO TKO GA JE OD POZNATIH NAJVIŠE RAZOČARAO: Rekao mi je "želim tvoje obrve", pa se uvrijedio kad sam mu naplatio...
Prije 25 min0
Politika
DRAGAN ČOVIĆ IZNIO NIZ OŠTRIH I KONTROVERZNIH STAVOVA: "Bošnjački političari veći problem od Dodika, rješenje su tri federalne jedinice"
Prije 29 min0
Sport
PRVO PROTIV DOMAĆINA: Musa, Nurkić i drugovi saznali raspored utakmica na Eurobasketu
Prije 29 min0
Ekonomija
NEOČEKIVANA REAKCIJA: Svećenici iz cijelog svijeta digli glas protiv njemačke investicije u BiH
28. Apr. 20250
Ekonomija
KO ĆE NASLIJEDITI OGROMNO BOGATSTVO ENVERA MORALIĆA: Ovu ženu je najbogatiji Bosanac volio cijeli život, rodila mu 4 djece i odrekla se velike karijere zbog njega
27. Apr. 20250
Ekonomija
EKONOMIST ZORAN PAVLOVIĆ ZVONI NA UZBUNU: „Stanje je loše, 900.000 tona uglja smo izvezli u Srbiju...“
29. Apr. 20250
Ekonomija
U VRIJEME OTKAZANIH LETOVA: U pokušaju spašavanja turističke sezone vlast u RS-u poziva građane iz Federacije BiH...
28. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.