SJAJNA NOĆ NA GIUSEPPE MEAZZI: Inter golom Darmiana savladao Atalantu, Džeko ušao u drugom poluvremenu (FOTO)

Nogometaši Intera su u okviru četvrtfinala Kupa Italije savladali Atalantu rezultatom 1:0.

• 31. Jan. 2023  31. Jan. 2023

• 0

Atalanta je uspjela na početku meča odigrati odličan presing na zadnju liniju Intera, međutim to nisu uspjeli iskoristi. Inter tek od 15. minute se uspijeva osloboditi pritiska i preko Lautara Martineza napraviti probleme zadnjoj liniji gostujuće ekipe.

Držali su Nerazzuri loptu u svojim nogama, međutim nisu uspjevali ugroziti golamana Atalante.

Hakan Calhanoglu je u finišu prvog poluvremena imao najbolju priliku za Inter. Sjajni vezist je šutirao sa velike distance, ali je lopta na njegovu žalost pogodila stativu.

Lautaro Martinez je već na otvaranju drugog poluvremena pao u šesnaestercu, ali sudija se nije oglašavao u ovoj situaciji.

Imali su gosti sjajnu priliku preko Joakima Maehlea koji se nije baš najbolje snašao nakon odbijene lopte.

Poveo je Inter u 57. minuti, Martinez je sjajno uposlio Mattea Darmiana koji je ušao u šesnaesterac i sjajno pogodio i suprotni ugao.

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko je u igru ušao u 71. minuti kada je igru napustio Lukaku.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, a Inter je kontrolisao utakmicu i na kraju zasluženo slavio.

Inter će protivnika saznati za dva dana kada svoj meč budu igrali Juventus i Lazio.