Društvo
ŠTA SE DOGAĐA U TUZLANSKOM KANTONU: Vehid Šehić upozorava -"Osjećao sam se sigurnije za vrijeme rata..."
Prije 17 min0
Općinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva Kantona Sarajevo protiv Tea Grizelja zbog krivičnih djela porezna utaja i nepravilno izdvajanje sredstava pravnih osoba.
Hronika
03. Feb. 2023
0
Optuženi se tereti da je tokom 2018. godine kao direktor privrednog društva “ITG“ Sarajevo, manjak u blagajni od 231.298,54 KM nije opravdao vjerodostojnim dokumentima niti izvršio obračun poreza i doprinosa u iznosu od 182.581,00 KM.
Također, tereti se da je tokom 2015. godine odobrio isplatu 38.549,21 KM za topli obrok i prevoz osobama koje nisu bile zaposlene u firmi “ITG“ te izbjegao uplatu poreza i doprinosa u iznosu od 47.432,93 KM, dovodeći firmu konstantno u stanje insolventnosti, plaćanjem dobiti i pozajmica osnivačima pravnog lica, prenosi N1.
Sudu je predloženo oduzimanje navedene nezakonite koristi, a za glavni pretres saslušanje 11 svjedoka, vještaka ekonomske struke i izvođenje više od 300 materijalnih dokaza.
“ITG” je privredno društvo i ovlašteni serviser koji vodi računa o održavanju Vječne vatre.
Društvo
ŠTA SE DOGAĐA U TUZLANSKOM KANTONU: Vehid Šehić upozorava -"Osjećao sam se sigurnije za vrijeme rata..."
Prije 17 min0
Estrada
INCIDENT NA KONCERTU: Goran Bare povukao bend s bine -"Šta je ovo, policijska država..."
Prije 33 min0
Ekonomija
KONTROVERZNI TAJKUN: Šta sve posjeduje jedan od najbogatijih ljudi u Bosni i Hercegovini...
Prije 40 min0
Gastro
SLASNE SARAJČICE: Izgledom podsjećaju na baklavu - prave se od istih kora i jednako su hrskave, a iznutra...
Prije 45 min0
Hronika
SVE JE OTIŠLO DOĐAVOLA: Nekoliko muškaraca i žena fizički nasrnulo na đakona Branislava Rajkovića u Trebinju (VIDEO)
05. Jun. 20250
Hronika
AGRESIVNA MELISA: Cvjećarka privedena u akciji SIPA-e u Živinicama, prijetila novinaru Dini Durmiću - "Ima glavu tačno za snajpera"
05. Jun. 20250
Hronika
TUŽNA VIJEST IZ SARAJEVA: Preminuo mladić kojeg su brutalno pretukli u naselju...
06. Jun. 20250
Hronika
PRONAĐENA I ZAVIDNA KOLIČINA NOVCA U KEŠU: Unuk bivšeg člana Predsjedništva BiH uhapšen u Doboju sa 4,5 kilograma kokaina (FOTO)
06. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.