Vijesti
DRŽAVNI POSLANIK MIDHAT ČAUŠEVIĆ PROZVAO MINISTRA: "Forto nikada nije odgovorio na pitanja, ovo je rezultat nerada i bahatosti"
01. Sep. 20250
"Rezultat Konakovićeve trgovine i pokušaja Trojke da praktikuju jugoslovenski princip isključivo u okviru bošnjačke kvote, su samo pet Bošnjaka na ukupno 20 pozicija u novom sazivu Vijeća ministara BiH", ističe Čaušević.
Politika
05. Feb. 2023
17
"Jedino za šta se predsjednik stranke Narod i pravda Elmedin Konaković borio jeste njegova ministarska fotelja, a troškove borbe za tu fotelju je fakturisao Bošnjacima, čiju je političku volju sveo na historijski minimum i daleko ispod jedne trećine utjecaja", izjavio je zastupnik Stranke demokratkse akcije u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Heregovine Midhat Čaušević.
U saopćenju za javnost podsjeća da u rukovodstvu Zastupničkog doma Parlamenta FBiH nema Bošnjaka, naglašavajući da su predstavnici "NIP-ovih Bošnjaka" u rukovodstvima Doma naroda i Parlamentarne skupštine BiH izabrani većinom glasova Srba i Hrvata, bez većine glasova Bošnjaka.
"Ne može Konaković neutemeljenim optužbama na račun SDA sakriti činjenicu da je trgovao pozicijama namijenjenim Bošnjacima da bi postao ministar vanjskih poslova BiH. Potvrdu i zahvalnost za posao koji radi dobio je čak i u ruskim medijima. A njegova prva zvanična posjeta kao ministra vanjskih poslova bila je Dodiku. Zvanične izjave poslije te posjete su potvrda i nastavak podaničkog odnosa.
Rezultat Konakovićeve trgovine i pokušaja Trojke da praktikuju jugoslovenski princip isključivo u okviru bošnjačke kvote, su samo pet Bošnjaka na ukupno 20 pozicija u novom sazivu Vijeća ministara BiH", ističe Čaušević.
Posljednje optužbe na račun SDA, kako kaže, vrlo lako obesmišljava poređenje sa prošlim sazivom Vijeća ministara BiH, u kojem je bilo sedam Bošnjaka.
"Očigledno je da je Konaković za poziciju u vlasti spreman platiti i mnogo veću cijenu, a mediji su već pisali o predaji državnih sigurnosnih institucija u ruke proruskih kadrova iz entiteta RS, ali i Upravu za indirektno oporezivanje BiH Miloradu Dodiku. Kao nikad do sad Dodik će gotovo sam upravljati cjelokupnim sigurnosnim i finansijskim sektorima u državi", tvrdi poslanik SDA.
Potpisivanjem sporazuma kojeg su, kako ističe, pisali HDZ i SNSD, "a zatim rasprodajom pozicija u državnoj vlasti, servilni Konaković je pokazao da mu je od interesa građana mnogo važnije ispunjavanje želja partnerima na uštrb Bošnjaka odnosno muslimana kako nas Dodik podrugljivo naziva".
"To mu dobro ide, a i razumljivo je to jer ako ne bude radio šta mu se kaže onda ide", navodi u saopćenju zastupnika SDA u Zastupničkom domu PSBiH Midhat Čaušević.
Vijesti
DRŽAVNI POSLANIK MIDHAT ČAUŠEVIĆ PROZVAO MINISTRA: "Forto nikada nije odgovorio na pitanja, ovo je rezultat nerada i bahatosti"
01. Sep. 20250
Vijesti
MIDHAT ČAUŠEVIĆ PROZIVA LIDERA TROJKE: "Dinin dvokorak koštao je građane više od 200 miliona KM"
22. Apr. 20250
Politika
POSLANIK SDA U DRŽAVNOM PARLAMENTU MIDHAT ČAUŠEVIĆ PORUČIO: “Trojka će se na kraju izviniti SNSD-u"
24. Jan. 20250
Politika
ŠTA KRIJE ZAŠTITA LIČNIH PODATAKA: Trojka u VMBiH podržala zakon koji otvara put ka referendumu u RS-u
23. Jan. 20250
Gastro
GOTOVO SVI PRAVIMO ISTU GREŠKU: Evo koliko dugo treba kuhati kukuruz kako bi bio mekan prije konzumiranja...
Prije 6 min0
Zdravlje
NEOČEKIVAO OTKRIĆE: Iznenađujuća veza cjepiva protiv coronavirusa i stanica raka...
Prije 16 min0
Auto
KINEZI NAPADAJU EUROPSKO TRŽIŠTE: Stigla tri nova modela, jedan iznenadio sve...
Prije 26 min0
Hronika
"JAKO JE PUKLO I ZATRESLO SE...": Novi zemljotres uznemirio građane u susjedstvu, epicentar kod...
Prije 42 min0
Politika
ŽELJKA SE POSIPA PEPELOM: “Dovijamo se, zakone donesemo, pa povučemo…”
18. Okt. 20250
Politika
IVICA PULJIĆ, IZ WASHINGTONA: "Amerikanci su Željki Cvijanović obećali..."
20. Okt. 20250
Politika
ŽELJKA CVIJANOVIĆ OTKRILA: RS-u je dat ultimatum da ukloni Dodika i poništi sporne zakone ili...
19. Okt. 20250
Politika
DODIK NOVINARIMA POSLIJE SJEDNICE VLADAJUĆE KOALICIJE U RS: "Željka Cvijanović neće biti..."
18. Okt. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 17
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.