Hronika
UBICI KOSTE I LELE MAFIJAŠI ČUPALI NOKTE, ONDA SE VRATIO NA BALKAN: Presudio puncu i punici zbog novca?
Prije 14 min0
"Mi nikada nismo razgovarali o blokadi, mi govorimo o procesima i čekamo izbor i nakon toga kako probleme rješavati”, rekao je Lendo.
Vijesti
10. Feb. 2023 10. Feb. 2023
0
Refik Lendo kandidat je Kluba Bošnjaka, odnosno većine u tom klubu SDA i DF-a, za potpredsjednika Federacije Bosne i Hercegovine. Večeras je za N1 govorio o procesima koji slijede u pogledu formiranja vlasti na federalnom nivou i svojoj ulozi i tome.
“Rukovodstvo FBiH nije potvrđeno, niti je izabrano. Kako ću nešto blokirati, kad ja ni blizu nisam. Svi ti pritisci, spinovi, mislim da je nepotrebno, jer ja još nisam izabran od parlamenta, kad se potvrdi onda ćemo vidjeti šta dalje. Pa, pobogu brate, kome je interes blokirati?! Meni je Bosna u srcu i duši, ja sam taj koji svoju državu nikada neće blokirati. Od mene se može očekivati samo nešto da ljudima bude bolje. Ovo što radi Osmorka, mislim da nema smisla i kada je u pitanju moje ime, ali i rukovodstvo FBiH”, rekao je Lendo za N1.
U nekoliko navrata Elmedin Konaković kazao je kako će Lendo biti imenovan, da je njegov legitimitet neupitan, ali i da od njega očekuje da potvrdi Vladu na čelu sa Nerminom Nikšićem kako bi se ušlo u proceduru imenovanja Vlade.
“Imamo većinu u Predstavničkom domu FBiH, i Federalna vlada, program, on se brusi, ostale su ove projektne stvari. Sutra ili do ponedjeljka će i one biti završeni. Potpisi prikupljeni, biće prezentirani javnosti. Nermin Nikšić, mandatar za sastav nove vlade, zaplet koji će se vrlo vjerovatno zvati slučaj Lendo, vrlo brzo”, rekao je Konaković.
Proces prikupljanja potpisa zastupnika “Osmorke” kako bi demonstrirali većinu u Zastupničkom domu Federalnog parlamenta trebao bi biti završen u ponedjeljak. Za SDA prikupljanje potpisa ne znači ništa, jer parlamentarna većina, kažu, ne imenuje vladu nego Predsjedništvo Federacije BiH.
Kako će se postaviti ukoliko bude izabran, Refik Lendo kaže kako naloga SDA, stranke čiji je član, nema ali i ponavlja da još nije izabran.
“Vjerujem da mi i kao stranka, SDA, ne možemo biti neozbiljni da razgovaramo o nečemu što se nije desilo. Oni danas (Osmorka) hoće, sutra neće da glasaju za mene. Mi nikada nismo razgovarali o blokadi, mi govorimo o procesima i čekamo izbor i nakon toga kako probleme rješavati”, rekao je Lendo.
Hronika
UBICI KOSTE I LELE MAFIJAŠI ČUPALI NOKTE, ONDA SE VRATIO NA BALKAN: Presudio puncu i punici zbog novca?
Prije 14 min0
Regija
VIDEO "NAJSKUPLJEG DUBROVAČKOG RESTORANA" HIT NA INTERNETU: "Gledaj bifteka..." - Gost uzalud hvalio uslugu (VIDEO)
Prije 28 min0
Ekonomija
NJEMAČKI GIGANT IDE U STEČAJ: Nijedna kuća nije mogla da se zamisli bez njihovih proizvoda, ali došao je kraj
Prije 1h0
Svijet
PREOKRET UOČI KLJUČNOG SASTANKA S TRUMPOM: Izrael dao zeleno svjetlo za ulazak stranih trupa u Gazu
Prije 1h0
Vijesti
DRAMATIČNO STANJE U REPUBLICI SRPSKOJ: Narod se digao, postavljaju bilborde protiv Dodikovih ljudi...
25. Jul. 20260
Vijesti
STIGLA OŠTRA REAKCIJA IZ AMERIČKE AMBASADE: "Američku politiku prema BiH utvrđuju isključivo predsjednik i ovlašteni zvaničnici Vlade SAD!"
24. Jul. 20260
Vijesti
ŠTA ČEKA PENZIONERE U SEPTEMBRU?: Ministar Delić objasnio kako će biti obračunato konačno povećanje
25. Jul. 20260
Vijesti
VELIKA VIJEST IZ SJEDINJENIH DRŽAVA: Tramp poštedio BiH i zapadni Balkan!
24. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.