Regija
PUTINU SE IPAK NE GOVORI "NE": Aleksandar Vučić otputovao u Moskvu
Prije 21 min0
(...) dizelaše i benzince.
Auto
12. Feb. 2023 12. Feb. 2023
0
Njemačka ekološka organizacija Deutsche Umwelthilfe (DUH) tužila je BMW na Okružnom sudu u Münchenu.
Cilj tužbe je da BMW do 2030. u potpunosti ukine motore s unutrašnjim sagorijevanjem u novim automobilima. Podsjetimo, evropski rok za ukidanje dizelaša i benzinaca je 2035. godina, prenosi Faktor.
Prema DUH-u, BMW je dužan da djeluje u skladu s obavezujućim propisima Pariskog sporazuma o zaštiti klime i njemačkog Zakona o zaštiti klime. Samo s automobilima prodatim u 2021. godini, BMW je bio odgovoran za 62,2 miliona tona CO2 u cijelom svijetu - više nego što godišnje ispuste zemlje poput Finske, Norveške ili Portugala, ističi iz DUH-a.
Osim BMW-a, DUH tuži i Mercedes-Benz, te kompaniju za distribuciju nafte i prirodnog gasa Wintershall Dea.
Regija
PUTINU SE IPAK NE GOVORI "NE": Aleksandar Vučić otputovao u Moskvu
Prije 21 min0
Regija
ZELENSKI STIŽE U CRNU GORU: Potpisat će sigurnosni sporazum koji za cilj ima...
Prije 24 min0
Politika
PORUKA BRITANSKOG AMBASADORA REILLYJA: "Svaki pokušaj narušavanja Dejtona je opasan i neodgovoran"
Prije 26 min0
Hronika
NAPALI MUŠKARCA ISPRED ULAZA U ZGRADU: U Banjaluci uhapšene dvije osobe...
Prije 37 min0
Auto
POTPUNA KATASTROFA: Kineski proizvođač automobila odlazi s europskog tržišta, razlog je...
06. Maj 20250
Auto
PREPOZNAO GA TEK KASNIJE PO PAPIRIĆU ČOKOLADICE: Od svih automobila na tržištu kupio je auto koji mu je prije toga bio ukraden
04. Maj 20250
Auto
DOBRO JE ZNATI: Vežite sigurnosne pojaseve na stražnjoj klupi, evo zašto je to važno...
05. Maj 20250
Auto
GREŠKA KOJA SE SKUPO PLAĆA: Stigle su ljetne vrućine, evo šta treba učiniti s automobilskim gumama…
Prije 5h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.